Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Más is van, aki megbánta,...

Más is van, aki megbánta, hogy tanult? Normális érzés ez?

Figyelt kérdés

A közéiskolában jó tanuló voltam, nem kitűnő, de jő tanuló.

Később egyetemre mentem, és ott is jó eredményeim voltak, próbáltam kis gyakorlatot is szerezni. De olyan munkám van, amihez nem kell tudás, végzettség. 8 osztállyal is meg lehetne csinálni.


Viszont azt tapasztalom,ez semmit nem ér. Többet ért volna, ha egyetemen elkocsmázgatok, mert akkor jobb lenne a kapcsolati hálóm.


A tudás, amit megszereztünk senkit sem érdekel. Ráadásul az iskolában a kortársaim között inkább negatívumnak számított a jó tanuló.


És így kevesebb időm maradt a szórakozásra. Bár azért volt egy-két jó koncert, vagy kirándulás. De sokkal többet ehettem volna a saját korosztályommal, bandázgathatunk volna.


Ha gyerekem lesz, úgy érzem nem fog érdekelni, ha bukdácsolva csinálja végig a középiskolát. Mert úgysem látom értelmét. Jó ez így? tényleg semmit nem számít?


2012. máj. 9. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Mit dolgozol?


Megfizetnek?


Jah én megbántam, bár sosem jártam egyetemre.


Viszont középsuliban totál piacképtelen szakmám lett amivel és még egy okj val mellette kb 10 evig vergődtem mire rájöttem, hogy semmi értelme tovább.

2012. máj. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez teljesen függ attól is, hogy milyen szakon tanultál. Mert ha szabad bölcsész, médiatudomány és a többi "büfészakon", akkor ha kitűnő vagy akkor se fogsz könnyen munkát találni, mert nem keresik az ilyen szakon végzetteket.
2012. máj. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jelenleg szakmunkás minimálbért keresek, másfél évig voltam munkanélküli, most fénymásolgatok, válogatok, meg ilyesmi.


Sokat tanultam, a diplomámat napnergiákból írtam, ami egyébként modern lenne. De mégsincs szükség rá.

2012. máj. 9. 14:11
 4/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy itt meg az a baj, hogy túl hamar tanultam ilyesmit, és a munkaerőpiac zért nem tud vele mit kezdeni.
2012. máj. 9. 14:13
 5/8 anonim ***** válasza:
"diplomámat napnergiákból írtam"xD Azt írd, hogy mi a hivatalos neve a szakmádnak? Nem azt kérdezték, hogy miből írtad a diplomamunkádat:D
2012. máj. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Környezetmérnöki szakon tanultam.
2012. máj. 9. 14:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem bántam meg, hogy tanultam, engem csak az ingerel, hogy ahol lakom, lehetetlen a végzettségemnek megfelelő állást találni, viszont ahhoz, hogy elköltözzem, kéne valamennyi pénz. És már benne is vagyok az ördögi körben. Dolgoztam havi 47-ért, de a ló*zt sem ért, abból még félretenni sem tudtam, most még kevesebbet kapok, és a legtöbb pénzem az utazásra - MÁV-val - megy el.


Én inkább azt bántam meg, hogy nem voltam elég tájékozott, és nem tudtam kimenni külföldre tanulni, kapcsolatépítésben és nyelvtanulásban az nagyon hasznos lett volna.

2012. máj. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
No igen. Ma Magyarországon nagyon meg kell fontolni, milyen szakon tanul tovább az ember. Mert ha nincs igény a szakmára (márpedig sajnos sok ilyen foglalkozás van), akkor csak időpocsékolás:S Sajnállak. 14:29 voltam.
2012. máj. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!