Bölcsészek! Ezt hogy gondoltátok?
Szal rengeteg ismerősöm van, akik bölcsész karon vannak.
Ezzel nincs is gond, de állandóan panaszkodnak, h mert a mocsok kormány meg bla bla blanincs munkahely.
Ha ezt így tudják akkor minek mennek rá?
Gondolom itt is van olyan egyén, aki elment, tudta nagyon jól, h mi lesz aztán...
Most hétvégén egy szocpedesbe futottam bele, elsős.
Kérdezem h mi lesz?
Hát ő nem tudja...
Miért nem megy mérnöknek? Akkor lenne munkahelye, meg fizetése...
Egyáltalán nem is értem, hogy ilyen szakmákkal egyáltalán mit várnak? Mert ha találna is munkahelyet, akkor meg a fizetésre lenne panasza (lásd tanárok). Akkor inkább menjen szakmunkásnak, azok is jobban keresnek.
Az, hogy a tanárok vagy egyéb hasonló állásban dolgozók nincsenek jól megfizetve igazán nem az ő hibájuk, hanem igenis a rendszer hibája, és az, hogy nincs igény olyan emberekre, akik mondjuk irodalomban, történelemben és egyéb humán tárgyakban kiválóak megint nem azok hibája, akik ebben jók.
Abban egyetértek, hogy ez viszont előre látható, és ha már valaki ezt választotta mert ehhez érez elhivatottságot vagy hajlamot vagy képességet, akkor benne van a pakliban, hogy nem a legújabb Audival fog furikázni, de attól még felháborodni szabad, hogy mennyire nincs lehetőség ezekben érvényesülni.
Erről egy vicc jutott eszembe.
Mit mond egy átlagos ember a frissen végzett bölcsésznek?
- Egy sajtburgert kérek!
Nos ennyi. Nem vagyok már mai csibe, de amióta az eszemet tudom, a bölcsészekre rájár a rúd, hiszen elhelyezkedni a semmivel lehetetlen.
Én a mai napig sem tudom, hogy mit tanítanak nekik egyáltalán. A megszerzett tudásukat hol, és mire tudják használni? /ez nyilván az én hiányosságom/
Én azért mentem bölcsésznek, mert tolmács szeretnék lenni. Tudom, hogy nem sok esélyem lesz munkát találni, de mérnök meg ilyesmi nem leszek, nincs hozzá tehetségem, szakmunkákhoz meg ügyetlen vagyok. Meg igazából más dolgok nem nagyon mennek nekem. A nyelvekhez legalább értek. Lehet, hogy Mekiben fogok kezdeni eladóként, de előbb-utóbb biztosan lesz olyan munkám is, amiért megérte egyetemre járni.
De amúgy vannak olyan évfolyamtársaim, akik csak azért jöttek egyetemre, hogy még pár évig ne kelljen dolgozniuk.
08:01,
Ha tudsz két-három nyelvet + magyart, hat kézzel kapkodnának utánad, mint tolmács...
Angol+magyar kombinációval tényleg nincs sok esélyed mint tolmács, de több nyelvvel nem tudsz elhelyezkedni, akkor súlyos probléma van veled :) A tolmács pont az a szakma, amire mindig is szükség volt, és mindig is szükség lesz.
Azért egy tolmácsot ne hasonlítsunk már egy szocpedeshez vagy ne adj' Isten, egy szabad bölcsészhez... Ha nyelvet tanulsz, abból rosszul nem jöhetsz ki.
Többivel egyetértek.
Oké, megyek mérnöknek, ha nem kell tudni rajzolni, elnézik, hogy nem vágom a matekot és nem értem a fizikát... Bölcsész vagyok (olasz-orosz), de ettől a hozzáállástól kikészülök. Mikor értik már meg, hogy nem lehet mindenki mérnök??? (Kedves első.)
A kérdésre:
Nem tudni, miért választja így is ezt, én azért, mert egyedül a nyelvek voltak azok, amikbe sosem untam bele, és úgy is ezt választottam, hogy nem voltam biztos abban, hogy később, ha tanár leszek, lesz-e lakásom 40 éves korom előtt, így a tolmácskodás felé hajlok, de még nem döntöttem.
05-07 10:48 és 05-07 20:04
Én megértem, csakhogy egy rossz (értsd: "nem túl ügyes") mérnök, sőt, még egy rossz szakmunkás is jobban keres, mint egy jó bölcsész. Téma lezárva.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!