Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akit a diplomáj...

Van itt olyan, akit a diplomája megszerzése előtt vágtak el egy vizsgán? Hogy dolgozta fel?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy egyik tanárom megbuktatott egy olyan tárgyból, amiből abszolutóriumot kell szereznem ahhoz, hogy mehessek záróvizsgázni. De mivel szemináriumon vágott el (még sosem buktam szemináriumon), ezért vizsgára sem mehetek ebből a tárgyból, sem záróvizsgára. A szakdolgozatomat leadtam. Most a jövő héten bemegyek még egyet könyörögni a tanárhoz, hogy engedjen át mégis, de nem sok esélyt látok a pozitív visszajelzésre. Amúgy a fél csoportot meghúzta.

Aki csúszik egy évet a diplomával, az mit kezd magával? Hogy találok munkát, ha még nincs meg a diplomám? Sokan még diplomával sem találnak állást... :(



2012. máj. 6. 20:25
 1/4 anonim válasza:

Velem is hasonló történt. Egyetlenegy tantárgyam volt hátra (harmadszorra vettem fel), már a szakdolgozatom is készen volt és megbuktatott. Nem csak engem, hanem a csoport 95%-át.

Sokáig agyaltam, hogy tényleg ennyire h*lye lennék? Nem akartam a tanár hibáztatni, de aztán belegondoltam, hogy volt egy 3-4-es átlagom az egyetemen. Ezen kívül a tárgyon kívül csak egy másikkal volt komolyabb problémám, de az meglett végül. Továbbá az osztályból majdnem mindenkit meghúzott, akkor lehet, hogy nem én vagyok tökh*lye. Ja igen, ennél a tanárnál csak két jegy volt. Vagy mindent tudtál 100%-osan, és akkor nagy nehezen kaptál egy kettest, vagy elég jól/közepesen/elégségesen tudtad, de ezekben az esetekben egyest kaptál.

Nekem azért volt különösen rossz, mert egy kimenő szakról volt szó (ekkor jött be az a nyamvadék bologna folyamat), és így még azt sem tudtam megoldani, hogy újra jelentkezek és akkor a többi tárgyat elfogadtatom, és azt az egyet megcsinálom, aztán hawai dizsi napszemüveg.

Azóta eltelt pár év, találtam munkát, először csomagkiszállítósat, aztán leépítések voltak, és jelenleg 3 műszakban dolgozom egy gyárban. Közben felvételiztem levelező szakra, arra amit tanultam, de a bologna-féle verziójára. A tanult tárgyaim felét fogadták csak el, volt amelyiket nagyon nehezen. Hiába jártam 4 évet, hiába hasonló a tanterv, ha egyikben az "a" betű helyett "az" van már nem fogadják el (kicsit szélsőségesen írtam a hasonlat kedvéért).

Természetesen fizetnem kell érte, mert nappalin már kijártam az állami féléveket. Most bejött a rózsikának is a módosítása a tandíjemelésről, ezért inkább passzíváltattam a félévemet, de az is lehet hogy az őszit is, hogy a tandíjat össze tudjam gyűjteni, de mellette azért maradjon is arra az esetre ha megszorulnék.

Elfogadták ugyan a tárgyaim felét, de mégis olyan szinten, hogy még csak véletlenül se tudjam fele idő alatt befejezni az egyetemet, mert ugye erre épül az, arra meg amaz. Csak annyival vagyok előrébb, hogy kevesebb tárgyam van, ugyanúgy ki kell járnom a 3,5 évet mint akinek minden tárgyat kell tanulnia. Párhuzamosan persze nem engednek felvenni egy darab tárgyat sem, nehogy megkönnyítsék egy kicsit is a hallgatóik dolgát.

Amikor elkezdtem még nagyon vágytam arra, hogy ebben a munkakörben helyezkedhessek el, tehát nem divatból csináltam a dolgot, tanultam becsülettel. Amikor megbuktatott az a tanár harmadszor is, ott megtört bennem valami, de miután levelezőre jelentkeztem újból feléledt a remény. Aztán jött hoffmannka, és az egyetem kavarása, és megint a béka feneke alá süllyedt a lelkesedésem és a jövőképem.

Azért imádkozom, hogy ne találkozzak azzal a tanárral. Mert békés ember vagyok, soha nem verekedtem, de ha találkoznék vele, biztos, hogy a betonba döngölném. Ebből láthatóan feldolgozni sem tudtam.

Azt javaslom, hogy mindenképpen próbáld meg, tedd meg amit tudsz, ha a tanárnál nem jársz sikerrel, menj a szakvezetőhöz, aztán a rektorhoz. Ne hagyd magad! Ahogy látom a dátumot, ma mész. Majd írd le hogy sikerült!

2012. máj. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tegnap mentem, még nem volt bent a tanár, de holnap van fogadóórája, akkor megyek be hozzá.

Köszönöm, hogy leírtad a történeted, fel a fejjel! Remélem én is sikerrel járok! :)

2012. máj. 8. 07:22
 3/4 anonim válasza:
Remélem sikerül! Azért majd írd le, kíváncsi vagyok a fejleményekre. Talán nálatok jobb fejek a tanárok és el tudod intézni!
2012. máj. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sajnos nem jött össze. Pedig bemagoltam az összes létező anyagot, ami létezik ebből a tárgyból... :( Bementem hozzá és kértem, hogy adjon még egy lehetőséget, de azt mondta, hogy elvből nem adhat, mert mi lenne akkor, ha mindenki annyiszor írhatná újra a zh-kat, amíg végül egyszer úgyis sikerülne... A poén az, hogy csoporttársamat ugyanúgy meghúzta, viszont ő bement hozzá és átengedte végül. Pofára megy az egész.

Amúgy azt mondta, hogy az őszi félévben is indítja a tárgyat, meg végül is dicsért, h intelligens vagyok, meg jók a képességeim, csak többet kellene foglalkozni az anyaggal. Ami lehet, hogy igaz is, csak amikor ilyen 10 tárgyból írsz zh-t egy héten, akkor már elég nehéz megírni még akár egy kettesre is... :/

Na de majd szeptemberben felveszem újra. Legalább lesz időm normálisan felkészülni a záróvizsgára is. :)

2012. máj. 11. 07:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!