Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyiket válasszam? Segítség!...

Melyiket válasszam? Segítség! (Érettségin magyar írásbeli)

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs, hogy melyiket válasszam és melyik az egyszerűbb?!

Az érvelés az összehasonlító verselemzés vagy az egy mű elemzése? Leírnátok részletesebben mihez mit kellene írnom!?

Pl: azon is gondolkoztam mivan ha ismeretlent kapok annak elejére mit írjak? Ha nem tudom az életútját, mert elképzelhető, hogy azt kapok.. :S



2012. máj. 6. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
én novella elemzést fogok, mivel a próbaérettségin is azt írtam és 82%-os lett. Másrészt pedig nekem az a legszimpatikusabb. De látatlanba nem lehet megmondani neked melyik lenne a legjobb. Az elejére a témáról lehet írni.
2012. máj. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem célszerűbb vagy a verselemzést vagy a mű elemzést választani. Am műelemzés a legkönnyebb szerintem, ott elég ha odafigyelsz a dolgokra és kb nagyjából leírod a lényeget meg hogy mi a mű mondanivalója és még mi egymást. Versnél ugyanígy. Az érvelés már kicsivel bonyolultabb, de mindenkinek más megy.
2012. máj. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

[link]


Most ezt nézegettem...ez akkor a novella elemzés azaz az egy mű értelmezése ua. nem?

2012. máj. 6. 17:48
 4/6 A kérdező kommentje:
És egyébként ha az egy mű értelmezését választok akkor úgy kell csinálni, hogy téma, cím értelmezése, főmotívum szerkezet, tér, idő stb....???
2012. máj. 6. 17:52
 5/6 anonim ***** válasza:

érvelés jó lehet, ha sokat olvasol. figyelni kell a logikus felépítésre (bár arra a többinél is), arra, hogy -ha nem is feltétlen szépirodalmi, de azért- nívós példákat írj, melyek .

a mű elemzéséhez tudnod kell a(z általában novella) mondanivalóját (mák, ha ismered, jó, ha rájössz), ezen szépen el lehet hasalni. ügyelni kell arra, hogy ne vázlatos legyen, hanem összefüggő mondatok egysége.

az összehasonlító verselemzés -szerintem- a legnehezebb. eleve nem egyszerű elemezni egy verset, pláne kettőt összevetni, és az jól leírni....


viszont jól jön, bármelyiket is választod, hogyha az elején írsz egy vázlatot, hogy logikusan és tisztán felépíthesd a fogalmazásod.

2012. máj. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2012. máj. 6. 19:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!