Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha elértem a ponthatárt,...

Ha elértem a ponthatárt, akkor fizetősre mindenképp felvesznek?

Figyelt kérdés
Ha pl meg van adva hogy egy fizetős szakra 270 a ponthatár, és nekem több van, akkor oda mindenképp felvesznek? Vagy fizetős szakon is van megadva egy bizonyos max létszám? Mert állami szakon pl 60 a max. Oké annyit vesznek fel támogatottan. De ha pl emellett van még 50 ember aki fizetősre jelentkezett ugyan erre a szakra, akkor azt a +50 ember is felveszik? Kötelező felvenniük ha megvan a kívánt pontszám?
2012. máj. 6. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így működik. Nem a ponthatár van előbb, hanem a létszám. Tehát kitalálják, hogy hány embert akarnak felvenni és annyi lesz a ponthatár, hogy azt a létszámot vegyék fel.

Tehát, ha a pontszámod a határ felett van, akkor felvettek.

2012. máj. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
jó, csak azt nem értem hogy államin logikus hogy van max létszám amennyit felvehetnek. de a szak fizetős változatára is van max létszám? vagy fizetősre ahány jelentkező elérte a ponthatárt akkor annyit vesznek fel?
2012. máj. 6. 14:38
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Te még mindig nem érted, hogy működik a felvételi. Jelentkeznek mondjuk 600-an, és ki van kötve, h fizetősre 300-an kerülhetnek be, akkor a pontszám a 300. diáknak a hozott pontja lesz, akinak van annyi, az nyílván bekerült, akinek nincs, az így járt
2012. máj. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
aha, így már világos. köszi
2012. máj. 6. 14:56
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Ne legyél már ennyire értelelen. Komolyan mondom, ennyi ésszel fizetősre sem kellene menned.

Mi a büdös franc értelme lenne a ponthatárnak, ha nem mutatna semmit?????

Pont az a lényege, hogy megtudd belőle, hogy fevettek-e vagy nem.

Kigondolják, hogy hány embert tudnak felvenni, sorba rakják a jelentkezőket, a létszámkorlát után húznak egy vonalat és az utolsó ember pontszáma a ponthatár.

Ha az eszeddel végiggondolod, akkor rájössz, hogy ilyen esetben nyilván ha vkinek felette van a pontja, akkor felvették, ha nem, akkor nem.


És nyilván fizetősre se vesznek fel akárhány embert. Tudod őket is be kell vhová tenni, kell terem, tanár stb. Nem fognak 600 embert felvenni, ha nincs akkora terem, hogy beférjenek, vagy nincs annyi tanár, hogy tudják őket tanítani.

2012. máj. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nyugi már. azt nem értettem hogy mi alapján határozzák meg a max létszámot meg a ponthatárt. és sehol sem találtam leírva, de így már világos. minek kell vergődni? az az oldal lényege hogy ha nem tudsz vagy értesz valamit akkor kérdezz. ha ezzel csak felidegesíted magad akkor nem kell válaszolni..
2012. máj. 6. 15:05
 7/9 anonim ***** válasza:

"az az oldal lényege hogy ha nem tudsz vagy értesz valamit akkor kérdezz"


Ez így van. Csak azt nem értem, hogy miért kell minden egyes héten legalább háromszor feltenni ezt a kérdést.

Egyébként a felvi.hu-n igen is le van írva, hogy hogyan határozzák meg a ponthatárt.

2012. máj. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
jaj jól van már ne nyavalyogj nem fogok magyarázkodni hogy miért tettem fel "újra" a kérdést. megkaptam a választ, ennyi.
2012. máj. 6. 15:15
 9/9 anonim válasza:
De ha ez igy van akkor mi ertelme fizetösre jelentkezni?
2016. aug. 31. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!