Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségizők! Izgatottok...

Érettségizők! Izgatottok vagytok már a holnaptól kezdődő írásbeli vizsgák miatt? (: [Tanács lent].

Figyelt kérdés

Tudom mit élhettek át most, és miket fogtok az elkövetkező napokban. Én már két éve leérettségiztem, tudom, közhely, de nem kell idegeskedni. Menni fog hatalmas kalap sikerrel! :)

Pár tanáccsal ellátnálak titeket holnapra, aztán majd matekból, töriből, nyelvből (német) hétfő, és kedd, csütörtök este ha szükséges. :)

Magyar: A szövegértés feladatait szövegét fussátok át a szemetekkel, jegyezzézek meg nagyjából, hogy melyik feladat mire szeretne kitérni, majd jöhet a szöveg, amibe ne kezdjetek elmélyülni, mert hamar elmegy az idő. Tömören, lényegretörően adjatok választ, ha idézni kell ne feledkezzetek meg a "..."-ről.

Szövegalkotásnál is nézzétek meg miket tartalmaznak a dolgozat témái. Pár percig gondolkozzatok el rajta, miután elolvastátok a feladatokat, hogy miket tudnátok kapásból leírni. Melyik az a fajta típus ami a legtöbb gondolatot ébresztett fel bennetek.

Még van időtök nézzétek át a korszakokat, és a költőket, írókat. Arra ne parázzatok rá, hogy nem tudjátok a költőnek az életrajzát, mert nem szóbeli vizsga lesz ez, nagyobb hangsúlyt kap a fogalmazás témája. A bevezetőben írhattok róla egy pár a szót, de úgy is a tárgyalás része a témakifejtés. Érvelésnél figyeljetek oda, hogy a tételmondatot támasszátok alá indoklással, és érvelő magyarázattal. Minél több bekezdést írtok, annál áttekintetőbb lesz a dolgozat. (mind3 formára vonatkozik ez.) Ha bizonytlanok vagytok egy szó leírásában lapozzátok fel a Helyesírási Szabályzatot, így kilehet több hibapontot is kerülni.



2012. máj. 6. 08:43
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nézd... Hidd el nekem, hogy menni fog. :P :)

Sokaknak ezaz álláspontjuk, mint neked pillanatnyilag, de mikor tudatosul benned, hogy miről kellene írnod, eszedbe jut sok minden, és nem görcsölsz azon, hogy nem tudod. ;)

[link] (:

2012. máj. 6. 14:30
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Töri esszéktől félek leginkább :((
2012. máj. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
kösz :D éneddig nem stresszeltem magam. szerintem ezután se fogom. de a magyaron érvelek aztcsá.
2012. máj. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
váá holnapra adjatok tanácsot!!!!
2012. máj. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!