Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségizők! Izgatottok...

Érettségizők! Izgatottok vagytok már a holnaptól kezdődő írásbeli vizsgák miatt? (: [Tanács lent].

Figyelt kérdés

Tudom mit élhettek át most, és miket fogtok az elkövetkező napokban. Én már két éve leérettségiztem, tudom, közhely, de nem kell idegeskedni. Menni fog hatalmas kalap sikerrel! :)

Pár tanáccsal ellátnálak titeket holnapra, aztán majd matekból, töriből, nyelvből (német) hétfő, és kedd, csütörtök este ha szükséges. :)

Magyar: A szövegértés feladatait szövegét fussátok át a szemetekkel, jegyezzézek meg nagyjából, hogy melyik feladat mire szeretne kitérni, majd jöhet a szöveg, amibe ne kezdjetek elmélyülni, mert hamar elmegy az idő. Tömören, lényegretörően adjatok választ, ha idézni kell ne feledkezzetek meg a "..."-ről.

Szövegalkotásnál is nézzétek meg miket tartalmaznak a dolgozat témái. Pár percig gondolkozzatok el rajta, miután elolvastátok a feladatokat, hogy miket tudnátok kapásból leírni. Melyik az a fajta típus ami a legtöbb gondolatot ébresztett fel bennetek.

Még van időtök nézzétek át a korszakokat, és a költőket, írókat. Arra ne parázzatok rá, hogy nem tudjátok a költőnek az életrajzát, mert nem szóbeli vizsga lesz ez, nagyobb hangsúlyt kap a fogalmazás témája. A bevezetőben írhattok róla egy pár a szót, de úgy is a tárgyalás része a témakifejtés. Érvelésnél figyeljetek oda, hogy a tételmondatot támasszátok alá indoklással, és érvelő magyarázattal. Minél több bekezdést írtok, annál áttekintetőbb lesz a dolgozat. (mind3 formára vonatkozik ez.) Ha bizonytlanok vagytok egy szó leírásában lapozzátok fel a Helyesírási Szabályzatot, így kilehet több hibapontot is kerülni.



2012. máj. 6. 08:43
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Folyt. köb. :) Szóval nem kell stresszelni, hogy nem tudtok 3-3,5 oldalnál többet írni, nagyobb a sorok közötti sortáv, mint a füzetben + kissebbek is hosszra. Nevetve írtok 5-6 oldalt is akár. :)

Amire még figyeljetek oda az a piszkozatkészítés. Próbáljátok már akkor egy kronológiát követni, hogy mi miután jön, mert úgy egyszerűbb lesz megírni. Ne féljetek, ez nagyon fontos. :)

Szép külalakra törekedjetek+ arra, hogy ne csak a fő bekezdésetek legyen meg, hanem már mint fent említettem részletezve írjátok le a mondataitokat. + nem árt az elválasztásokat is helyesen tenni, mert azok is bizony nagy hibalehetőségek lehetnek.

Több "okosság" most hirtelen nem jut eszembe. Legyetek nagyon ügyesek! :) Majd arra úgy is felhívják a figyelmeteket, hogy a piszkozati, és üres lapokat húzzátok át, és tüntessétek fel a pluszban felhasznált lapok számát az érettségi vizsgalap elejére. :)

Feküdjetek le korán, hogy kipihenjétek magatokat, holnap pedig vigyetek be magatokkal kis palackos vizet, szőlőcukrot, csokit, de törjétek őket kockákra, mert zavaró az mikor zörög a csomagolás. Reggel próbáljatok enni egy pár falatot+ vigyetek be egy szendvicset, mert csak délig tart a vizsga. :) Személyi igazolványt ottjon ne hagyjátok, és csak ÜGYESEN! NAGYON SOK SIKERT KÍVÁNOK NEKTEK! :) 20/L.

2012. máj. 6. 08:59
 2/14 A kérdező kommentje:
*folyt. köv. :)
2012. máj. 6. 09:01
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy válaszolok, de ezt most nem hagyhatom ki!

Nagyon aranyos és figyelmes vagy, én is rengeteg okosságot olvastam most itt! Én csak jövőre érettségizek, de ha rá gondolok, már most ideges vagyok. :S

Most úgy érzem, hogy ezzel a kérdéseddel, ami inkább tanács, rengeteg segítséget kaptam, köszönöm szépen. :)

17/L

2012. máj. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

de rendes csaj vagy te hallod!:D köszi a tanácsokat :)

de am milyen lapra kell majd írni, h nagyobb lesz a sortáv meg kisebbek lesznek a sorok?:O

de tényleg köszi:D

18/f

2012. máj. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Áá nagyon szépen köszönöm a tanácsaid! :) Rettenetesen izgulok, de ma még átismételgetem a könyveket és talán valamit összehozok :)

A dolgozatban van a szövegalkotás is, arra nem kapsz külön papírt, ott vannak kijelölve a sorok! Mindenkinek kalappal holnapra, hamar túlesünk rajta :)

19/L

2012. máj. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
de aranyos vagy :))))) máris jobb lett a napom :D
2012. máj. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Húúú most így visszaolvastam, kicsit van benne ''félregépelés'', úgy látom, de nézzétek el nekem, mert Qwerty billentyűzettel alkottam a 'kérdésem' okostelefonnal, de a szándék bennem volt. :D


Amit írtam lapok, nagyobb sortávval, amik ki vannak pöttyözve, az maga a szövegalkotási vizsgalapok, amiket majd összetűzve kaptok meg holnap a szövegértés után. :) Most kicsit zavaros tudom, de 24 óra múlva látjátok, hogy miről próbáltam itt magyarázni. :)

2012. máj. 6. 10:08
 8/14 A kérdező kommentje:

Óhhh... Nagyon szépen köszönöm a kedves szavakat. :) Én csak próbáltam a tapasztalatim összefoglalni így két év távlatából. Tudom milyen az, mikor az ember vizsga előtt áll, sokkal stresszesebb, és már így az "utolsó percekben" is a maximumra törekszik.

Remélem, hogy holnap hasznotokra válnak a gondolataim, és segítettem ezzel a két hosszabb, félrepötyögésekkel tele irományommal. :) Kicsit szégyellem magam miatta:$, mert nem szoktam általában helyesírási hibákkal teletűzdelt szöveget 'kiadni a kezemből'. :)


Első: Ne izgulj te sem, mert még messze van az az egy év. :) Ne idegeskedj(etek), feleslegesen. ;)

2012. máj. 6. 10:20
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nagyon ideges vagyok a holnapi miatt. Mivel nagyon nem tudok szöveget alkotni. Már 3 hónapja gyakorlom mégse sikerül 3 oldalt írnom. És ha itthon nem sikerül akkor érettségin meg még annyira nem fog. Én maximum 1-másfél oldat tudok irní. Minimum pedig fél oldalt.. Szerintem nekeme nem fog sikerülni holnap.:S Meg állítólag nehezebb is lesz az idei, mivel tavaly könnyű volt. 19/f
2012. máj. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is ideges vagyok a holnap miatt, de remélem menni fog én bízom benne. Köszi :))
2012. máj. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!