Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki leírná hogy zajlik...

Valaki leírná hogy zajlik pontosan az írásbeli érettségi?

Figyelt kérdés

Még csak előrehozottat teszek de gondolom ez nem lényeg, ugyanúgy végzősökkel írom?!

Még magára a menetére lennék kíváncsi, ki kell öltözni aztán megjelenni 8 órakor és beülni terembe? Megvan adva ki hova ül? Mit lehet bevinni , mire érdemes figyelni?


Megköszönném ha leírná ezeket valaki aki már túl van rajta.

Köszönöm.


2012. máj. 2. 15:45
 1/2 anonim válasza:

Szia! Én tavaly érettségiztem, tehát friss a dolog :D

Szóval nálunk ez volt:

- 07:30-kor bent kellett lenni az aulában, majd jött az igazgató, és elvezetett minket egy terembe, ahol névsor szerint mutatják majd meg, hogy hova kell ülni. Leülsz, átbeszéltek egy-két dolgot, amit ilyenkor muszáj, majd kiosztják a lapokat, majd pontosan időben szólnak, hogy rajt! Nálunk öltöny kötelező volt, bár én másnap már converse tornacsukába, öltönyben mentem, mert totál szétszedte a lábam az öltöny csuka, de az igazgató mosolyán kívül semmi nem lett belőle, így ajánlok egy kényelmes cipőt, ha fiu vagy, akkor a cipőt szerintem kösd ki, legyen laza, no meg a nyakkendő is :D. Innivalót, valami kaja féleséget vihetsz be, meg egyéb dolgokat, amik az adott tantárgyhoz kellenek, bár ezt gondolom azért már elmondták neked. Ha lejár az idő, akkor szépen beszedik a "dogákat", majd egy papírt aláírsz, ráírod a befejezés idejét, majd szépen halkan kimész, és go haza, majd egy óra múlva nézheted is a nem hivatalos megoldásokat, de vigyázz, mert sok hibásat is felraknak. Tehát nem olyan nagy dolog ez. Általában sok mindenre nem érdemes figyelni, azt mondják, hogy egyél sok csokit, mert az javítja az agyunkat, hát én ugyan azt tudtam, pedig egy milka táblát ropogtattam reggel is, meg írás közben is. A legfontosabb, hogy ne legyél ideges, én is az voltam, nem hallgattam azokra, akik nyugtattak, de valóban nincs mitől félni, szerintem az érettségi könnyű, én sem vagyok egy Einstein, alig tanultam valamit, de a 3-as átlagot hoztam, mert ennyire elég bőven a jó logika, és itt a másik fontos dolog, nagyon legyél figyelmes a kérdések olvasása közben, minden dolgot zárjál ki, csak oda koncentrálj, mert szeretnek megtéveszteni.

Ha van még valami kérdésed ezzel kapcsolatban, akár szóbelivel, nyugodtan kérdezz!

Üdv!

2012. máj. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, pont ilyen választ vártam, tiszta most minden :)
2012. máj. 3. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!