Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi az esélye annak, hogy...

Mennyi az esélye annak, hogy a jövő évben érettségizők már nem mehetnek államilag támogatott jogi karra?

Figyelt kérdés

És a pár hónappal említett félösztöndíjas megoldással mivan? Mert arról semmit nem találtam : \

Nem tudom ki hogy van vele, de én egy kicsit megijedtem, mert nem igen tudom, hogy ha kiesik a jog, hova jelentkezzek jövőre :\



2012. ápr. 27. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:

De ha ebben az évben felvételiznél, akkor biztos lennél benne, hogy felvesznek annak a 100 helynek valamelyikére?? Az nagyon-nagyon kevés, szerintem csak 500 pontosok tudnak bejutni.

Ha te is ilyen vagy, akkor viszont nincs miért aggódnod, mert mindenből jó vagy, választhatsz bármi mást is.

2012. ápr. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A jog, idén csak 100 állami helyet biztosít! Részösztöndíjas képzés sincsen. Jövőre, azaz 2013-től azt rebesgetik, hogy még 100 férőhely se legyen, mert a jogra általában olyanok mennek, akiknek nem nehéz kifizetni a tandíjat, így tisztán önköltséges lesz a jog.
2012. ápr. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Orbán azt mondta, hogy ő egy helyet sem adott volna a jogászoknak. Következő választásokon ezt is mérlegeljék a jogász pályára készülők a szavazófülkékben...
2012. ápr. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sok.
2012. ápr. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1# Nem hiszem, hogy 500 pontosok kerülhetnének be csak... ha belegondolunk, ki az aki 100%os magyar emeltet ír? Komolyan le a kalappal, már a 90%-ot is baromi nehéz elérni... mondjuk a töri nem olyan vészes, de azért abból se hinném h 100-an is lesznek akik 100%osat írnak...

2# Remélem Orbán meggondolja magát... :\

Bár akiknek most döntötte romba az álmait, azok most lépnek szavazóképes korba...

3# :'SS



Nem tudja valaki, hogy a szegedi jogász képzés milyen szintű? Megfelelő képesítést ad?

2012. ápr. 28. 22:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. lehet, hogy kicsit eltúloztam. De, ha reálisan nézem, akkor is 490-500. Vannak egyszerűen zseni emberek, akik képesek erre.
2012. ápr. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
96/97 az esélye.
2012. ápr. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát igen vannak... Olyan 90- max. 95%-t talán én is eltudnám érni, de nem tudom, hogy az elég lesz-e.

Mondjuk kinéztem egy közelebbi egyetemet, ahol nincs államilag támogatott hely már. Szerintem kevesebb lesz a tandíj is.

( Ha azt nézzük, hogy kevesebbe kerül a(z) koli/albérlet, a kaja, a hazajárás főleg... majdnem annyit tennék félre, h már a tandíjra is majdnem elég lehetne, mivel Bp.-től elég messze lakok, egy 10-es lenne csak 1x-i hazajárás..)

2012. máj. 1. 16:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!