Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van egy olyan problémám hogy...

Van egy olyan problémám hogy nem tanulok elég jól ahhoz hogy orvos legyek és erre valaki tud segíteni, hogy hogyan álljak rá a tanulásra?

Figyelt kérdés
És tényleg nagyon kemény bejutni az orvosi egyetemre???és ha bent vagy nagyon sokat "szenvedsz" sokat kell tanulni???
2009. jún. 21. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
igen,igen.Ez van,nem véletlenül,én sem szeretném,ha majd a leendő gyerekemet egy olyan sebész operálja neadjisten,aki épphogy csak kettes átlaggal becsusszant,és valahogy véletlenül bent maradt az egyetemen.
2009. jún. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Nem biztos, hogy aki elméleti kémiából gyenge, nem válhat egy kiváló sebészorvos!


De tény, hogy az orvosi egyetemen rengeteget kell tanulni, magolni

2009. jún. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is gondold végig, hogy miért akarsz orvos lenni, és képzeld el, az életedet, amennyire csak tudod valószerűen, hogy milyen lesz, ha orvos leszel.

Ne idealizált képet! Lásd a jót és rosszat egyaránt: pl. stressz, felelősség, készenlét, ill. hálás arcok. Az orvosoknak az egyetemről kikerülve is képezniük kell magukat, naprakésznek kell lenniük, hisz minden nap felfedeznek valami újat, fejlesztést.


Ha mindezek átgondolása után még mindig orvos akarsz lenni, akkor kezdd azzal, hogy valami laza pszichológiai olvasmánnyal behangolod magad: megállapítod milyen tanulási módszer a legjobb számodra, milyen vagy és ehhez igazítsd a tanulást.

Ha a tanulás számodra szenvedés ilyen témában az nem jó. Egy orvosnak tudásszomjra is szüksége van, különben képtelen lenne mindent begyömszölni a fejébe. :)

Hajrá!

2009. jún. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hanyadikos vagy? Még összeszedheted magad. Én kb két éve találtam ki, h orvos akarok lenni, előtte volt év végén 3asom is, de az utolsó két évben a fő tantárgyakból 5ös lettem. Most van 461 pontom, szerintem ennyi már bőven elég lesz. Szóval nem lehetetlen, fél év alatt is rengeteget lehet változni, csak elhatározás kérdése:)

Mondjuk nekem annyiból jó volt, h viszonylag könnyen tanulok, csak iszonyat lusta vagyok:DD

2009. jún. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Min kell végig mennie egy diáknak hogy orvos legyen az egyetemtől kezdve???
2009. jún. 23. 19:26
 6/8 A kérdező kommentje:
És ezt hogy érted hogy keressem meg a nekem megfelelő tanulási módszert erre példákat is tudsz mondani vagy hogy hol tudok erre rákeresni???
2009. jún. 23. 19:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Én vagyok a módszeres válaszadó. :)

Minden ember más, ezért másképp is tanulunk. Van ugye a vizuális, aki megjegyzi pl a lap képét, s hogy azon merre is ill. mi is volt amit megtanult. Aztán az audiós típus, aki hiába tanul naphosszat órákat, ha ezt nem teheti hangosan, hogy a hang alapján rögzüljön a tanulás. Még olyan is van, aki mozdulatokhoz kötve jegyzi meg legjobban a tanulnivalót. Persze a legtöbben ezeknek a módszereknek az egyvelegei vagyunk, de mindig megvan a legerősebb. Nálam például az audiós jön be a legjobban.

Az is fontos, hogy egyedül, vagy másokkal együtt tanulsz e. Van aki naphosszat tanul egyedül, viszont barátok körében átbeszélve a tananyagot sokkal jobban megmarad és persze fordítva: van akinek tényleg fontos a nyugalom és az egyedüllét.

Általános érvényű szabály, hogy sose próbálj meg egy óránál többet huzamosan tanulni. óránként, vagy amikor érzed, hogy a figyelmed lankad iktass be egy tornát, egy vacsit, nasit, beszélgetést. De ezen tevékenységek közben ne tanulj! A figyelemnek mindenképpen kell a szünet, hogy aztán újult erővel koncentrálhss a tanulnivalóra.

Rákeresés: a google-ba írd be a pszichológia, figyelem, memoria, tanulás szavak kombinációit és számos részletes és jó módszert, olvasmányt találsz


A másik kérdésedre nem merek/tudok pontos választ adni.


Sok sikert!

2009. jún. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha orvos akarsz lenni, akkor szeretni is kell az ahhoz szükséges tantárgyakat, és nagyon sokat kell tanulnod!Sok sikert
2009. jún. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!