Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az felsőoktatásban nem lehet...

Az felsőoktatásban nem lehet rendesen tanulni?

Figyelt kérdés
Nemsokára én is egyetemista leszek de már előre félek annyi rosszat hallok. Mindenhol: " 1 hetem van megtanulni 3 könyvet" vagy "3 nap alatt bevágni 500 oldalt" "szakított a barátom mert nem volt 1 perc időm a vizsgák miatt" stb. Miért van ez? Nem tudják mikor lesz a vizsga vagy hogy miből? Az egyetemen nem lehet szépen folyamatosan tanulni egész évben, nem csak az utolsó pillanatban? Vagy csak halogatták az ilyen emberek? Az a baj, hogy mindenhonnan ezt hallom, olvasom, és látom a saját családomban is. Nem lehet véletlen ha ennyien mondják ugyanazt.

2012. ápr. 4. 16:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
lehet folyamatosan tanulni csak nem nagyon szokás.nem 3 nap van bevágni 500 oldalt hanem ennyi időt hagyott magának az illető... én úgy indultam neki annak idején hogy na én tanulok mindig folyamatosan és báár a kezdeti lelkesedésem nem tartott túl sokáig,én nem csak vizsga előtt tanulok.mindent azért nem éri meg az utolsó pillanatra hagyni:) amúgy a vizsgaidőszak általában ilyen: hopp rádöbbenek mennyi mindent kellett volna csinálnom eddig és jaj csak 1 hetem van rá... de félni nem kell nem olyan vészes ez szerintem mint sokan lefestik
2012. ápr. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igazából az ijeszt meg, hogy mindenki ugyanazt mondja, ugyanúgy írja le. Akkor abban már csak van valami.
2012. ápr. 4. 16:40
 3/19 Strigi ***** válasza:
100%
Az előző jól leírta. Aki ilyenről panaszkodik, az szégyellje magát. Ha 3 napod van valamire, akkor te hagytál annyit. Simán lehet minden nap megtanulni a napi anyagot.
2012. ápr. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
36%
Szaktól is függ. A bölcsész szakokon lehet komolyabb mennyiség, a műszaki szakokon talán nem annyira. (Már ha csak a mennyiségről beszélünk.)
2012. ápr. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
55%
Egyetértek az előző két válaszolóval. Aki rosszul osztja be az idejét, annak tényleg csak 3 napja van rá. De azért nem ez az általános jellemző. Persze ritkán találni olyat, aki egész évben folyamatosan tanul, de a tanulást el lehet kezdeni időben. Nem utolsó pillanatban tudják meg a diákok, hogy mikor lesz a vizsgaidőszak...
2012. ápr. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Viszont azt már tudtam meg utolsó pillanatban, hogy melyik könyvből kellene tanulni. :DD

De amúgy tényleg sokan elhúzzák az időt.

2012. ápr. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
59%

Egyetemen pont az a jó, hogy nincsen meglepi dolgozat meg felelés. Már a félév elején megmondják, hogy mikor lesz ZH, a vizsgaidőszak idejét meg szintén tudod.

Ergo úgy osztod be az idődet, ahogy akarod. Ha tanulsz folyamatosan, akkor nem kell sopánkodnod 3 nappal vizsga előtt, hogy "500 oldal van még hátra és már csak 3 napom van".

Nyilván az ilyen emberek maguknak csinálják a bajt. Amúgy meg az embere imádnak túlozni. Imádom, mikor írogatják, hogy így megszakadnak a tanulásba meg gy megszakadnak a tanulásba, semmi idejük, kávén és energiaitalon élnek, éjszaka tanulnak...

Orvosira járok, nem tanulok egész nap, éjjel soha nem tanultam, van életem és szabadidőm is, még sincsenek szar jegyeim.

2012. ápr. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
De nem csak írogatják, mert mondom a családban is láttam, hogy hozta haza a több könyvnyi anyagot. És ráadásul utána meg tiszta ötösök akiket ismerek, szóval amúgy jótanulók.
2012. ápr. 4. 17:04
 9/19 anonim ***** válasza:
59%
Hát nyilván nem annyi a tananyag, mint gimiben. Nekem is vagy 3 polc van tele könyvekkel, pedig csak harmadéves vagyok. De megszokod, hogy többet kell tanulni, mint gimiben.
2012. ápr. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 3rdeye ***** válasza:
55%
az a baj, hogy nehéz egyszerre több tárgyra tanulni párhuzamosan, legalábbis nekem. tehát ha két vizsga közt 2 nap van bevágni egy tárgyat, akkor 2 nap van, challenge accepted
2012. ápr. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!