Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik osztályra érdemes...

Melyik osztályra érdemes menni első orvosi év után nyári gyakorlatra?

Figyelt kérdés
Én szemészetre, traumatológiára gondoltam, esetleg sebészetre. Vagy mire érdemes menni, már most arra, ami érdekelne később is? Meghatározó ez a további pályafutásom szempontjából?
2012. márc. 19. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
belgyógyászat, trauma mindenképp. sebészet is nagyon érdekes(főleg, ha be tudsz menni műtőbe nézelődni), vagy olyan osztályt is megnézhetsz, amire szeretnél szakosodni.
2012. márc. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Senkit nem fog érdekelni, hol voltál gyakorlaton, de érdemes olyan területre menni, ami érdekel, mert így láthatod, tényleg jó választás lenne-e.


Én szülészeten kezdtem, mert meggyőződésem volt, hogy ez lesz az én irányom, aztán pár hét múlva átkértem magam a tüdőosztályra, és azóta ez a "szerelem". :) Érdemesebb a lehető legtöbb szóba jöhető osztályon eltölteni pár napot-hetet, akár a kötelező gyakorlati időn túl is.

2012. márc. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően az első éves nyári gyaknak az lenne a lényege, hogy megtanuld a nővéri teendőket. Ágyazás, etetés, fürdetés, gyógyszerosztás, vérnyomásmérés.

Nyilván ezekhez érdemes olyan osztályt keresni, ahol van elfekvő rész. Pl. szemészeten nem nagyon fogsz ágytálazni meg pelenkázni.

De persze a legtöbb orvostanhallgató szeretne már első évben is kicsit izgalmasabb dolgokat látni és csinálni, nem csak az ágytálazás rejtelmeiben elmerülni.

Szerencsés, ha olyan helyet választasz, ahol hagynak egy kicsit próbálkozni. Injekciózás, infúzió összeszerelése, vérvétel, branül szúrása.

Szóval szerintem olyat érdemes választani, ami egyrészt érdekel, másrészt megtanulhatod az alap dolgokat, és esetleg kicsit érdekesebb dolgokat is csinálhatsz.


Én pl. 3 hétig szülészeten voltam, 1 hétig SBO-n.

Alapból nagyon érdekel a szülészet-nőgyógyászat, és rengeteg mindent láttam ott. Volt lehetőségem az ápolói teendők begyakorlására is, de emellett injekciózhattam is, lemehettem az ambulanciára nőgyógyászati vizsgálatot, ultrahangot nézni, néztem hogy csinálnak CTG-t, OPT-t, láttam természetes szülést, császárt, különböző nőgyógyászati műtéteket.


Aztán átmentem kicsit az SBO-ra, mivel szerettem volna vért venni, de a szülészeti osztályon azt mindig kora hajnalban csinálták:D Szóval ott vért vettem, branült szúrtam, infúziót szereltem, EKG-t csináltam, néztem katéterezést, haspunkciót.


Utána még nagy lelkesen megkértem az illetékest, hogy hagy menjek be műtőbe nézelődni. Nálunk a kórházban egy emeleten, egymás mellett van mind a 4 műtő és mindent ott végeznek. Szóval megnéztem szépen a beosztást, és oda mentem, amihez éppen kedvem volt:D Egy kis vakbélműtét, egy kis epehólyageltávolítás, nagyobb nőgyógyászati műtétek, vesekivétel, amputáció, ortopédiai műtétek...szóval kb. minden volt:)


Az a legjobb, ha meg tudod beszélni az illetékessel, hogy esetleg több helyre is benézz. Pl. ha két osztály érdekel, simán lehet, hogy első két hetet itt, másik két hetet ott töltsd.

Általában vidéki kórházakban engedékenyebbek ilyen szempontból szerintem:)

2012. márc. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sebészet
2016. ápr. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!