Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy működik az őszi érettségi...

Hogy működik az őszi érettségi vagy a pótfelvételi? (lent részletesebben)

Figyelt kérdés

Van egy szak amit most nem jelöltem meg a sorrendemben. Miután elküldtem a jelentkezési lapomat akkor jöttem rá h az lenne nekem a megfelelő szak, és esélyesnek is látom a mostani pontjaimmal, de ugye az a baj h nem jelöltem meg?

Sorrendmódosításnál tudom h újat már nem lehet beírni.

Nem szeretnék ősszel újraérettségizni, mivel a pontjaimat elégnek érzem oda, de mi a teendő ilyenkor?

Már semmiféleképpen nem kezdhetem el a jövő évet ott?

Vagy nyáron van esély rá?

Aki pótfelvételizik, az ugyanugy szept. 1.-jétől oda megy ahova akkor jelentkezett? Vagy hogy működik ez??


2009. jún. 11. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Pótfelvétel nem minden szakra szokott lenni, és ilyenkor általában, csak fizetős szakra vesznek föl. Megpróbálhatod a pótfelvételit, ugyanúgy szept. elején kezded a suli, de fizetősen.
2009. jún. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az előzőnek igaza van. Pótfelvételit nem mindenhol hirdetnek, azok is általában fizetősek. Ha tudsz várni egy évet, akkor nem szükséges újra érettségizned, ugyanezeket az eredményeket fogják nézni jövőre és kész.
2009. jún. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a most megjelölt szakjaid közül valamelyikre felvesznek, akkor nem pótfelvételizhetsz!

Csak akkor lehet, ha nem vettek fel sehová vagy nem jelentkeztél a télen.

A 'népszerű' helyek már beteltek, és tényleg szinte csak költségtérítésesre lehet jelentkezni.


Várj egy évet, addig nyelvvizsgázz, készülj a felvételire, ha van.

2009. jún. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! En detto ugyanezt eltem at. Feladtam tavaly a jelentkezest, es ra egy hetre szembejott velem az idealis szak, de mar keso volt. Egy evet kihagytam (kulfold, nyelvtanulas), most megint jelentkeztem, immar az idealis szakra. Oriasi elonyt szereztem ezzel az egy evvel.
2009. jún. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!