Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nyomozó szeretnék lenni,...

Ha nyomozó szeretnék lenni, mikből kell jónak lennem?

Figyelt kérdés

2012. márc. 11. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Rendőrnek? Semmiből.
2012. márc. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem szimpla zsaru, hanem nyomozó.
2012. márc. 15. 12:21
 3/8 anonim ***** válasza:
A Rendőrtisztinek vannak ilyen képzései, illetve jogász végzettséggel, ügyészként lehet ilyen területen elhelyezkedned. Maga a nyomozó egyébként tág fogalom, van gazdasági nyomozó, pénzügyi nyomozó és bűnügyi nyomozó - gondolom téged inkább ez utóbbi érdekel: [link] A felvi.hu-n részletesen le vannak írva az egyes szakok követelményei, mivel jogi jellegű képzési területről van szó, így magyar nyelv- és irodalomból ill. történelemből kell jónak lenni, ill. a gazdasági és pénzügyi területeken ezen kívül még matekból/közgázból. A legdurvább része a felvételinek azonban a fizikai és pszichológiai alkalmassági vizsga, ált. ezen buknak el a legtöbben.
2012. márc. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Még törvényszéki nyomozón gondolkodok. Fizikai vizsga? Úr isten! Azon elbuknák!
2012. márc. 15. 14:08
 5/8 A kérdező kommentje:
Meg az érdekes h angolból 5-ös vagyok 1db 4esem van, történelemből: 5, irodalom: 5, nyelvtan: 2 :(
2012. márc. 15. 14:13
 6/8 A kérdező kommentje:
testnevelés: 3
2012. márc. 15. 14:14
 7/8 anonim ***** válasza:
A törvényszéki nyomozóvá válással kapcsolatban kevésbé vagyok képben, de szerintem az igazságügyi orvostan szakvizsgát tett általános orvosból lesz, tehát ide biológia emelt és fizika vagy kémia emelt kell, valamint 6 év egyetem, majd X év szakvizsga (sanszos, hogy patológiai ráépített képzésről lehet szó, szóval 5-6 évre tippelek a diploma megszerzése után). A fizetésük horror (közalkalmazotti bértábla), ahogy a munkakörülményeik is. Én anno egy évig az Országos Igazsásgügyi Orvostani Intézetben dolgoztam, náluk tartottak ilyen jellegű, kriminalisztikai továbbképzéseket (sőt, ennek az intézménynek a volt igazgatója szerkeszti a kriminalisztika.lap.hu oldalt, ahol egyébként sok, számodra hasznos információ van fent a képzésekről is). Szerintem ha nyomozói terveid vannak, akkor leginkább továbbra is csak valamelyik állami- és jogtudományi kar (magyar, történelem), vagy rendőrtiszti (Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar, itt pedig matek/töri/alkalmassági vizsga) jöhet csak szóba. Utóbbinak van egy fizikai alkalmasságira előkészítő tanfolyama ( [link] ugyanitt, a lap alján pedig megtalálod a fizikai alkalmassági vizsga követelményrendszerét is.
2012. márc. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én ha nyelvből : 5 Magyarnyelv: 4 Irodalom : 5 Matematika: 5 Töri : 4 Akkor nem vagyok olyan rossz ugye ? Én màr hallottam a felvételiről nagyon komoly de azért nagyon tetszik mert így legalàb is engem motívàl az hogymegmutatom nekik hogy engem nem visznek le a földre ! Kos korom óta nyomozó szeretnék lenni ! À és ha màr itt tartunk valaki megtudja nekem mondani hogy kötelező az angol nyelizsga nem fogadjàk el a németet ??? Mert ha nem akkor valamit ki kell talàlnom mert egész életemben németet tanultam ! De most màr nem àllíthat meg semmi akkor leteszem angolból !! Nikol
2014. júl. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!