Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan találhatnék magamnak célt?

Hogyan találhatnék magamnak célt?

Figyelt kérdés
Tudom sok ilyen kérdés van, utána néztem. A válaszok viszont nekem nem hasznosak. Az a bajom, hogy bekerültem egy gimnáziumba és tudom és hallom is hogy nem követelnek sokat. Ha itt végzek középfokú érettségim lesz. Ezenkívül lerakom a nyelvvizsgát angolból felsőfokon, de ettől is félek. De ennek a sulinak hatalmas előnye, hogy családias a környezet, mindenki rendes sok jó barátot szereztem, már van akiben 100%-ig bízok (nálam ez nagy dolog). És ha itt is hagynám az iskolát nem tudom hogy illeszkedhetnék be. Félek, nem tudom menjek-e át egy másikba. Így is fél év alatt lettek igazán csak barátaim. Ha egyszer kitalálok magamnak valamit, pl.:tengerbiológus szeretnék lenni külföldön, egyből lebeszél róla mindenki, de nem csak erről, bármiről, ezért már nincs semmi célom. Nem tudom mi tévő legyek. Arra adjatok még kérlek választ hogy egy középfokú érettségivel felvehetnek külföldön egy főiskolára ha lesz két nyelvvizsgám? Vagy ha nem akkor Magyarországon egy jó fősuliba? Mert már nagyon szomorú vagyok emiatt az egész miatt. Nincs semmihez kedvem. Amúgy 4,5-5 közé esik az átlagom. 15/L
2012. febr. 19. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:

a külföldi része az országonként változik. pl ausztriába simán, ha jól tudom ott semmilyen bekerülési feltétel nincs a nyelvtudáson kivül.

itthon is mehetsz normális fősulira. de azt neked kell eldönteni h melyikre. nézz utána a szakoknak és találd ki h mi érdekelne, aztán próbálj meg abba több munkát fektetni

2012. febr. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem árt, ha elkezdesz gondolkodni azon, hogy mi is érdekel pontosan, viszont teljesen fölösleges még amiatt elkeseredned, ha sokan nem látnak jövőt, amiben te azt látnál. Lesz ez még így párszor.

Pl. ha józan ésszel belegondolsz egy itthon tanult tengerbiológust valószínűleg külföldön bárhol körberöhögnek. Hiszen rádnyomják alapból a bélyeget, hogy mit tudhatsz te, ha alig láttál még tengert közelről. Sajnos ez ilyen és ma amúgyis iszonyatosan nehéz helyzet van mindenhol, ahogy nálunk is, munkaerő szinte alig kell, így persze hogy mindenki mindig lefog beszélni mindenről.

A lényeg, hogy kezdj el gondolkodni, hogy alakuljon a véleményed erről a kérdésről, de emiatt még abszolút nem szabad elkeseredned és kilátástalannak érezned a helyzetet!

Pl. határozd el, hogy leérettségizel előrehozottan informatikából, biológiából, földrajzból, vagy ami tetszik és tanulj rá gőzerővel, el se lehessen tántorítani. Ez már egy cél. Vagy legyen cél a nyelvvizsga. Készülj arra ezerrel. Majd utolsó 1-másfél évben ráérsz azon rágódni, hogy merre is tanulj tovább, csak egy kezdeti képet próbálj addigra kialakítani.

2012. febr. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megpróbálok mindent elérni amit kitűzök magamnak.
2012. febr. 20. 15:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!