Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Mennyit tanultok...

Egyetemisták! Mennyit tanultok egy nap szorgalmi és vizsgaidőszakban?

Figyelt kérdés

Mindkettő érdekelne. Különösen, hogy vizsgaidőszakban HOGY tanultok? Van vmi bevált praktika?

Milyen szakon tanultok?



2012. jan. 30. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Én az NKE Közig.tudományi karára járok (exBCE-KIK), igazgatásszervező szakra. Most kezdtem el szeptemberben, de már vannak tapasztalataim:D Szóval én a szorgalmi időszak elején nem tanultam sokat. Aztán ahogy közeledett a vizsgaidőszak úgy egyre többet tanultam énis, egyfelől a zh-k miatt, másfelől meg szeretem beosztani a dolgokat és így megkönnyítem a saját dolgom. Vizsgaidőszakban meg ha lehet, akkor minden vizsgára hagyok 4-5 napot, és így ha reggel 9-kor elkezdek tanulni akkor tanulok délután 6-ig nagyjából. Beosztom hogy melyik nap mit tanulok, és igyekszem ezt teljesíteni (de erre nem volt példa:D) Nekem talán ez a bevált praktikám, hogy beosztom az anyagot... na meg hogy már zh-kra rendesen tanulok.
2012. jan. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Szorgalmi időszakban nem tudom értelmezni a kérdést, vizsgaidőszakban látástól mikulásig, 40 perc tanulás, 20 perc szünet tempóban.
2012. jan. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves 2.! Arra gondoltam, hogy akitanul szorgalmiban, az mennyit szán rá egy héten. Eleve aki nem tanul, az nem válaszol :D
2012. jan. 30. 13:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

[elte-btk]

igyekszem vizsgákat úgy elhelyezni, hogy legyen köztük néhány nap. inkább tartson hosszú ideig a vizsgaidőszak és legyen egy héten csak két vizsga, amire alaposan felkészülök, mint hogy egy héten írjak-feleljek négy különböző dologból, majd nyögjem az utóvizsgákat. (első félév végén hamar meg akartam szabadulni a vizsgaidőszaktól, de rájöttem, hogy ez nem így megy.)

praktika.. hát annyi, hogy ha voltak kötelező olvasmányok, irodalomjegyzék, stb. azt már félév közben beszerzem, akkor még van rá esély, hogy megvan a könyvtárban. és akkor szorgalmi időszakban készülök a zh-ra, meg olvasgatom ezeket. nem rohanok, de olvasás közben jegyzetelek, csinálok a könyvekből egy kivonatot.

ez meg majd hasznos vizsgaidőszakra. akkor már csak részleteket olvasok újra és a jegyzetből meg az órai jegyzetekből készülök, nem kell kilométereket olvasni.

praktikák, hm..

8 órát alszom, és nem otthon az ágyon fekve tanulok, hanem elmegyek a könyvtárba. így nem találok kifogást, hogy de ezt vagy azt akarom inkább csinálni, kínomban. viszek két liter ásványvizet/gyümölcslevet meg egy zsák szőlőcukrot. másfél, két óránként meg tartok egy kis szünetet, sétálok, eszek, egész mással foglalkozom, így nem stresszelek rá.

szerintem a nagy titkos faktor a helyes időbeosztás.


egyébként mivel elég vizuális típus vagyok, egy csomó színes kiemelőt, cetlit használok. a jegyzeteket is úgy írom, hogy főcímet, alcímet, részeket más-más színnel jelölöm, így átláthatóbb az egész, és máris könnyebb megemészteni.


szorgalmi időszakban egyébként elég hanyag tudok lenni, sajnos. zh-kra egyszerűbb készülni, mert van szemináriumom, amiből hetente kettő is van, az mindig friss marad a fejemben.

2012. jan. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
[egész konkrétan, könyvtől, kijelölt résztől függ, de ha minden nap olvasok, csak egy órát - a kötelezőkből, az már összességében tök jó.]
2012. jan. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 tetro ***** válasza:
76%
Én az ELTEre járok. A tárgyak 70-80% megajánlott jegy. A maradéknak a felére kell tanulni. Ez mondjuk 2-3 tárgy egy vizsgaidőszakban. Mondjuk a többire is sokat kell írni. Nekem az is elviszi az időmet, hogy olvassak és leadandót írjak belőle. De nem kell az egész vizsgaidőszakot végig tanulni, sőt... Ebben a félévben két tárgyam volt amihez masszívan kellett tanulni. Az egyikből 1200 oldal szakszöveg volt a kötelező irodalom. Az nekem magában egy hét ha alaposan olvasom.
2012. jan. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Mérnökhallgató vagyok BME-n. Sok óránk van, és sok beadandónk. A szorgalmi időszak végén pedig halálközeli élményben van részünk. Nálunk a vizsgaidőszak csak levezetés és pihenő :)

ZH-ra, vizsgára feladatmegoldással és levezetések gyakorlásával készülök, egy erdőnyi papír is elfogy a kezem alatt.

1. félévben, felsősök tanácsára az elejétől fogva készülgettem, minden nap végén félórát összefoglaltam, de a végére beleuntam és az önhibámon kívül felgyülemlett ZHkra nem maradt sok energiám. A vizsgákra pedig azok előtt 2 nappal kezdtem tanulni, nem erőltettem meg magamat.

2. félévben az elején nem tanultam, csak amikor elkezdődtek a ZHk a félév közepe fele, de a sok tervezési beadandó miatt elcsúsztam. A vizsgákra itt már 3-4 napot tanultam, nehéz volt, mert sokat kellett behozni.

3. félévben már az elején is tanulgattam, de nem vittem túlzásba nehogy megint kiégjek, a szorgalmi időszak közepén ellustultam, majd az év végi hajrában belehúztam, vizsgákra pedig már többet, 4-5 napot tanultam reggel 10től egészen addig, amíg meg nem tanultam azokat a részeket amiket beosztottam aznapra. Ez bevált és évfolyamelső lettem. :D

2012. jan. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
TTK-nagyon nagyon sokat. Szorgalmi időszakban kevesebbet, attól függ mennyi a gyakorlati tárgy. A szorgalmi időszak vége (kb. utolsó 2-3 hete) nehéz, jönnek a ZH-k (általában szorgalmi közepén is). Aztán vizsgaidőszak. Attól függ mennyi a vizsga. De kb reggeltől-estig
2012. febr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!