FELVÉTELI! Igaz az, hogyha az egyik évben könnyű volt a felvételi a másik évben nehezebb?
Nehéz két teljesen egyforma felvételit csinálni. Így két tetszőleges felvételi közül az egyik nyilván könnyebb, a másik nehezebb. Tehát az osztálytársadnak, ha valóban ezt mondogatja, akkor igaza van.
Amúgy ha két egymást követő évre gondol, akkor ez így biztos nem teljesen igaz. Ha egyik évben véletlenül nagyon könnyűre sikerül, akkor feltehető, hogy a rákövetkezőben nehezítenek, és fordítva, de általában nem lehet előre megmondani, hogy milyen nehéz/könnyű lesz a következő. Szóval összességében én közhelyesen azt javaslom, hogy reméld, hogy könnyű lesz, és készülj a nehézre.
De jelenthet előnyt. Én annak idején 6 osztályosba felvételiztem, ahol szintén központi felvételi volt, de fogalmazást is kellett írni, és szóbeli fordulója is volt. A fogalmazásunknak arról kellett szólnia, hogy miért késtem el az iskolából, de a lehető legkacifántosabb és leglehetetlenebb indokokat kellett kitalálni hozzá. Erről akárki tud írni, tényleg csak fantázia kellett, szókincs és jó helyesírás. Megnéztem azonban felvételire készüléskor az előző évi feladatsort, a fogalmazás címének ennyi volt megadva: "Nem ér a nevem!" 11,5 évesen még nem találkoztam ezzel a kifejezéssel, és nemes egyszerűséggel arról írtam volna, hogy miért nem tetszik a nevem. Esélyem se lett volna bekerülni, és azt a nagyszerű 6 évet ott eltölteni. Egy ilyen apróság miatt. Szóval igenis számít, mit kapsz a felvételin!
A kérdésre válaszolva: a második válaszolóval maximálisan egyetértek, nem is fogalmazom újra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!