Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik le egy erettsegi?

Hogyan zajlik le egy erettsegi?

Figyelt kérdés
Hogy kezdodik az iradbeli...pl hanyan vannak egy terembe. Szerintetek erdekuk, hogy a vizsgabiztosok kukacoskodjanak akar szobelin?? Ha eljutok a szobelihez akkor az adott sulit osszak be abc sorrendbe vagy mi alapjan jutok be?? Hany nap alatt zajlik le? En elegge a vegen vagyok az abc-be. Ha vmibol az irasbelit elszurtuk, de szobelin az adott anyagot jol elmondjuk az kijavitja a nem jol sikerult irasbelit? Meg ugy felek hogy nem lesz idom minden feladatra...alapba elegge figyelmetlen vagyok, ihlgy marad az hogy szep lassan inkabb ketszer is elolvasom, de igy meg ugy eltudom huzni az idot, azon kapom magam hogy meg van x feladat.. Boven van ido, ha kozbe atlaszokat meg fuggv.tablazatokat forgatgatok? Huh...most azt hiszem kb mindent megkerdeztem. Nagyon koszonom elore is a valaszokat. Vagy szivesen beszelnek olyanokkal, akik szinten iden erettsegiznek.
2012. jan. 17. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Na vegyük sorba :D

Egy teremben 5-10-20 ember van, attól függ, mekkora a terem. A padokat lazábban rendezik majd el, és egy padba egy ember ül. A beosztást, hogy melyik teremben írod, majd vizsga előtt tudod meg, szóval érdemes előbb odamenni.

A vizsgabiztosoknak nyilván nem érdekük a kukacoskodás, ettől függetlenül lutri, hogy milyet fogsz ki. Van aki segítő kérdéseket tesz fel, van aki kukacoskodóbb. Alapvetően ha tudod az anyagot, nagy baj nem érhet.

A szóbelit osztályok és ábécé alapján osztják be, de lehetnek kivételek. Itt megint az a helyzet, hogy előtte oda kell menni, és majd meglátod. Lehet, hogy azt mondják, gyere vissza két nap múlva :D

A végleges jegybe beleszámít a szóbeli is, tehát igen, ha az írásbeli nem sikerült olyan jól, de a szóbeli igen, azzal egy jegyet lehet javítani.

Időd rengeteg lesz, ne félj. Nálunk szinte mindenki beadta, mielőtt lejárt volna. Úgy csináld, hogy először nézd át a feladatokat, aztán azokkal kezdd, amik könnyűek és hamar meg tudod őket csinálni, amelyik fleadatnál félő, hogy sok időt igényel, azt hagyd a végére.

Az atlasz és a függvénytáblázat segít, de nagyon fontos, hogy előtte tanuld meg azt is, hogy kb. mi van bennük és mit merre találsz. Ha nem tiltják, akkor célszerű olyan atlaszt vinni, amiben a fontosabb évszámok benne vannak, ez kvázi legális puska. Azért kell ismerni, mert nem mindegy, hogy tudod, hogy az adott témakör az ötödik fejezetben van, vagy akkor kezded el megkeresni. Időt spórolsz vele.

Sok sikert!

2012. jan. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A sima kozepiskolas tori atlaszba van kronologia. Vagy e nem arra gondoltal?:) angyon koszi am a valaszt:))
2012. jan. 17. 13:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, arra gondoltam. Csak úgy tudtam, nem mindegyikben van.
2012. jan. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi még egyszer!:)
2012. jan. 17. 19:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!