Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ezzel így mennyire...

Szerintetek ezzel így mennyire találhatok majd munkát?

Figyelt kérdés

Jelenleg anglisztika szakra járok. Kérlek, ne szóljátok le, tudom, hogy bölcsészszak, de nekem tényleg szinte semmi tehetségem nincs az infós és mérnökös sulikhoz, egyedül a nyelvek azok, amik igazán mennek.

Arra gondoltam, nemzetközi kapcsolatokat választok minornak, és később abból mennék mesterképzésre is, valamint megszerezném németből is a felsőfokút addig, meg spanyolból a középfokút.

Így már lesz lehetőségem, hogy valamilyen multinacionális cégnél labdába rúgjak?


(Ja, és még ezek körül választhatok minort: andragógia, komm és médiatud, pedagógia. Vagy pedig választhatom specializációnak az üzleti nyelv és fordítást.)


2012. jan. 14. 20:40
 1/2 anonim ***** válasza:

egy a sok közül munkát valószínűleg simán találsz így. de egy spanyol közép nem sokat ér. mármint nem akarlak bántani, de nekem is van 2 felsőm meg 1 közepem, most kezdtem az egyetemet, és nem épp nyelvszakon. :S

Talán ha megtanulnál egy ritkább nyelvet, taníthatnál magánban/irodánál. azzal ki tudnád pótolni azt a kis fizut, amit egy átlag munkával kapsz.

bár amúgy kapcsolatok kérdése. ha aktívkodsz az egyetemeden és felfigyelnek rád, elmész ide-oda dolgozni, akkor vagy ott akarnak majd tartani, vagy lesz egy jó ajánlóleveled. ha nem akarsz eltűnni a tömegben, akkor azért tenned kell, szerintem.


de amúgy meg tudlak érteni. én is majdnem spanyol-angol szakra mentem. :)

2012. jan. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Jó, nekem van egy olyan kis rigolyám, hogy legvégül nyelvekkel szeretnék dolgozni, és mivel sok éve nyomozó szeretnék lenni (oda azért nem vesznek fel, mert szemüveges vagyok, ami kizáró ok, szemműtét kéne, azt pedig az orvos még nem ajánlja, mert "még nem állt be a szemem"). És végül valamilyen külföldi nyomozóirodánál szeretnék kilyukadni, mint tolmács, vagy hasonlók.

Csak így nem nagyon tudom, mi másra mehettem volna, ha nem nyelvre. Érted...

De hát szívás, ez van. Megpróbálom belőle kihozni a legtöbbet, köszönöm a választ! =)

2012. jan. 14. 20:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!