Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan fogalmazzam meg az a...

Hogyan fogalmazzam meg az a kérést az egyetememhez hogy a nyelvvizsgám csak az első félév végére lesz meg?

Figyelt kérdés
Ha nem viszem a nyelvvizsga diplomám akkor egy kérést kell leadnom nekik, csak nem tudom hogy milyen formuláris szabályokat kell követnem
2009. máj. 25. 12:17
 1/1 anonim válasza:

Az igazság az, hogy nem értem pontosan a kérdésedet, illetve, hogy mit értesz "kérés" alatt. (Bocsánat, ha ez egyértelmű, de még nem járok egyetemre 16 vagyok.)

De pl.: egy kérvény viszont formailag így nézhet ki.


Dr. X.Y. részére (bal margóhoz írva), majd alá az egyetem neve (bal margóhoz írva, sorkihagyás nélkül). Utána egy sor kimarad és a város neve (aláhúzva, még mindig bal margóhoz igazítva), alá rögtön az út, utca neve, majd alá az irányítószám.

Utána egy sor kimarad. Bal margóhoz igazítva kerül, hogy Tárgy: Kérelem (a Tárgy szó aláhúzva).

Utána 2 sor kimarad és bal margóhoz jön a megszólítás (pl.: Tisztelt Igazgatónő!)

Utána egy sor kimarad és jön az első rész a kérés (sorkizárt legyen!). Pl.: "X.Y. azzal a kéréssel fordulok Önökhöz, hogy az angol nyelvből szükséges nyelvvizsga bizonyítványomat később szíveskedjenek elfogadni.

Utána egy sor kimarad és jön a kérés indoklása. Pl.: "Kérésemet azzal indoklom, hogy a nyelvvizsgabizonyomat csak az első félév végére tudom megszerezni..." (akár időpontokkal hónap stb. behatárolhatod és egyéb információkat is írhatsz).

Utána egy sor ismét kimarad, ide kerül a kérés megismétlése. Pl.: "A fentiekre tekintettel kérem, szíveskedjenek kérésemet méltányosan elbírálni."

Utána egy sor kimarad és balra zártan kerül a dátum (Pécs, 2009. május 25.) A dátummal egy sorban (jobbra tabulátorokkal) pedig jön, hogy "Köszönettel (kettőspont nélkül!!!)

Utána 2 sor kimarad és jobbra zártan kerül a név, (alá cím vagy ami az egyetemen szükséges)


Elnézést, hogy egy kicsit bonyolult lett. A szövegeket csak példának írtam. Remélem azért így is nyomon követhető, ha esetleg ilyenre gondoltál. Ha nem akkor elnézést, hogy szaporítottam a szót. Sok sikert!

2009. máj. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!