Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik, ha erről nem szólok?

Mi történik, ha erről nem szólok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy most 10.-es vagyok egy gimnáziumban, de sokat hiányzom, mert rengetegszer állok orvosi kivizsgálás alatt. Sajnos előfordul, hogy nem tudom pontosan beadni az gazolásokat, mert mennem kell a következő vizsgálatokra. Az osztályfőnököm ez miatt nem bír engem, azt hiszi, folyton csak lógok.

Erre ma kiküldtek a gyermekjólléti szolgálattól egy levelet, ahol azt írják, környezet felmérést akarnak, és ott egy időpont is, amire a törvényes gyámommal el kell menni. De még ezt szüleim nem tudják!

Baj lehet belőle, ha nem megyünk el? Lesz következménye?

Az osztályfőnököm nem is szólt erről, hogy kiküldetett ilyet! Parázok!

16/F


2012. jan. 11. 14:55
 1/5 bánomisén ***** válasza:
Nem értem... A szüleid nem beszélték meg az osztályfőnököddel, hogy orvosi vizsgálatokra kell járnod és ezért hiányzol? Csak találkoznak szülői, vagy fogadóórán, de ha mégsem, akkor telefon is van, felhívhatják az osztályfőnöködet és megbeszélhetik vele.
2012. jan. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De, de ennek ellenére mégis ez van...
2012. jan. 11. 15:06
 3/5 bánomisén ***** válasza:

Fura...

A környezetfelmérést meg úgy szokták csinálni, hogy valaki kimegy hozzátok, nem nektek kell bemenni valahova.

Menjetek el és tisztázzátok a helyzetet, nem egyszerűbb? Ha te semmiben sem vagy hibás és a szüleid minden ezzel kapcsolatos dologról tudnak, nem értem, mitől parázol. Lehet, hogy egyszerű félreértés, vagy rosszindulatú a tanárod. Tisztázzátok és kész.

2012. jan. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Persze, csak szüleimet sem szeretném idegesíteni. A legtöbb kórházas dolgot egyedül csináltam végig, a háziorvos beutalt, elmentem. Otthon meg úgy tudták iskolában vagyok. Anyu mindennap sír a munkahelye miatt, váltani nem tud stb... apu rengeteg kezelés és műtét előtt áll, nem szeretném ezzel terhelni őket.


Ezért kérdeztem, mi történik, ha erről nem szólok nekik? Fel is jelenthetnek vagy mi a f...?!

2012. jan. 11. 15:33
 5/5 bánomisén ***** válasza:

Hát, én szülőként nem hagynám a beteg gyerekemet egyedül orvoshoz járni, legalább megkérdezném tőle is és az orvosától is, hogy mi a helyzet, tartanám ez ügyben folyamatosan az osztályfőnökkel a kapcsolatot.

Ráadásul szülőként nem is tehetném meg, hogy nem figyelek oda a még fiatalkorú, tehát rám bízott gyerek egészségére, mert akkor elveszik tőlem a gyereket, állami gondozásba kerül, akkor is, ha százszor én szültem, ugyanis nem gondozom, ergo: nem látom el megfelelően a szülői feladatomat és veszélyeztetem a nemtörődömségemmel az orvosi kezelés alatt álló gyerekem.


Egyébként nyilván lesz következménye, ha berendelnek szülőkkel együtt egy hivatalos helyre és nem jelentek meg. A gyermekjóléti szolgálat nem igazán szokott viccelni. Ők indítványozzák az intézeti elhelyezést például. Nem megjelenni - tehát magasból tenni a hivatalos papírjukra - gyakorlatilag annyit jelent, hogy nem foglalkozik ez a család semmivel, sem törvénnyel, sem gyerekkel, semmi kötelességével. Ilyen családnál nem hiszem, hogy sokáig hagynának gyereket.


Szerintem te vastagon sunyizol, lógsz a suliból, most meg be vagy kakálva, hogy mi lesz. Legyél is, van rá elég okod, jó nagy kulimászt kavartál.

Azt meg egyáltalán nem értem, hogy még itt is miért vetítesz, amikor névtelen az egész oldal. Segítséget kérsz, de nem vagy őszinte, így nem lehet segíteni.


Jobb lenne mindent bevallanod mindenkinek amíg még nem túl késő, tanárnak is, szülőknek is, mert ez így valóban nagyon lógás-gyanús, aztán pedig szépen besétálnotok a megadott címre.


És igen, az osztályfőnök tehet ilyet, sőt, kötelessége bizonyos számú igazolatlan óra után jelezni ezt a gyermekjóléti szolgálat felé, és nem, nem kell engedélyt kérnie, de még bejelentenie sem annak, akit jelenteni akar. Tanár, osztályfőnök, ebben az esetben csak a dolgát végezte.

2012. jan. 12. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!