Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Még sikerülhet jogásszá...

Még sikerülhet jogásszá válnia ugye?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, most 10-es.

Általánosban nagyon jó tanuló volt, és már akkor is arról álmodott hogy ő egyszer jogász lesz.A könyvtárból is mindig kölcsönzött ki hasonló tematikájuk könyveket.Emellet jó gyerek is volt, soha nem csavargott, nem lógott.

Amikor bekerült a pesti suliba vette egy 180°, elkezdett lógni, csavarogni, inni és cigizni.Persze így a tanulmányi átlaga is nagyon rossz lett, jelenleg is bukásra áll matekból.

Már megbánta amit csinált, most nem jár el sehova, sokat tanul úgy néz ki a bukástól is megmenekül.

Ennek ellenére az egész családja ahelyett hogy bíztatná, mind leírták már hogy teljesen elrontott mindent, és most már felejtse el hogy jogász lesz.Sztem ez nem így van.Én most hogy kisírta magát nekem, mondtam neki hogy ha elfelejti a piás-drogos haverjait és csak a tanulásra koncentrál, akkor még sikerülhet.

Szerintetek is sikerülhet vagy a családjának van igaza és már cseszheti?


2012. jan. 8. 08:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindig,mindenből van visszaút!Nekem is volt egy ilyen periódus az életemben,de sikerült kimásznom belőle erős akarattal.Most a jogász szakot,mint második diplomámat csinálom.Ha nagyon szeretné,akkor próbálja meg.Sajnos már több mint valószínű,hogy államilag finanszírozott helyre nem tud bekerülni,ezért a családja támogatása nélkül esélytelen,ha nem akar diákhitelt felvenni.Sok sikert!
2012. jan. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát, most hozták nyilvánosságra a keretszámokat, jogászoknak csökkentés, 100 főt vesznek fel államilag finanszírozottra. Ha ezelőtt olvastam volna a kérdést, azt mondta volna, hogyha most rendesen elkezd tanulni, jó jegyei lesznek és érettségit ír, persze hogy sikerülhet. Most már azért kérdéses, nem biztos hogy elég ha rendesen tanul, nem ez eddigiekkel összefüggésben, de számít hogy mennyire okos, milyen az oktatás a sulijában, stb. Esély természetesen mindenre van, a kérdés az hogy mennyi.

Fizetősre meg simán bejuthat, ha tudja finanszírozni, akkor ez jó megoldás lehet, családi támogatás, vagy munka egyetem mellett, vagy diákhitel.

2012. jan. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!