Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek lehetek így...

Szerintetek lehetek így pszichiáter?

Figyelt kérdés

Nem nagyon szeretem az embereket.A társaságukat sem,akár kivel találkozom csak akkor szólalok meg ha muszáj.Így válhat belőlem jó pszichiáter?Maga a szakma nagyon érdekel.

Pszichiáter,és addiktológus szakmák közt gondolkozom.A szülésznőre is gondoltam,de elvetettem,mivel például egy abortuszt nem tudnék elvégezni,nem vinne rá a lélek.


2011. dec. 31. 00:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Úristen, ezt nem hiszem el, mintha csak magamat olvasnám, énis pont e kettő szakma között vacilálok:D Wow. Ráadásul én is utálom az embereket...hűh.:D

Szerintem inkább pszichiáter legyél. És igen, kiváló is lehetsz..

2011. dec. 31. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

OK, ez remélem csak a nap poénja volt.


Egy pszichiáter aki nem szereti az embereket és a társaságukat. Mivel is foglalkoznak pontosan? Emberekkel.

AZért érzed az iróniát.


A válasz a kérdésre, hogy nem.

2011. dec. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez olyan mint, hogy lehetek informatikus, de nem szeretem a számítógépeket.

Vagy lehetek halász, de utálom a halakat.

2011. dec. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Első válaszoló.Tényleg?:D Érdekes.

A többi válaszolónak.Attól mert nem szeretem az embereket,szerintem el tudnám normálisan végezni a dolgom,hisz érdekel,nem azt mondom hogy ha segítségre van szükségük akkor nem segítek.Véleményem szerint válhat belőlem,viszont érdekelt más véleménye is.

2011. dec. 31. 11:45
 5/7 anonim ***** válasza:
A szülésznő miért végezne abortuszt? Azt csak orvos csinálhatja.
2012. jan. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Persze hogy nem végezhet,azt elírtam,viszont akkor is elvetem.
2012. jan. 1. 20:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehetsz,hiszen jelentkezhetsz az orvosira és el is végezheted,ennek semmi akadálya.


Kérdés,hogy milyen szakember válik belőled.A munkád során szerintem nagy akadályokba ütközhetsz ezzel a hozzáállással...Nehéz lesz számodra empátiát és megértést tanúsítani,főként egy olyan személlyel,aki számodra nem szimpatikus,vagy nem értesz egyet a gondolkodásmódjával.Nem darab húsokról,megoldandó ügyekről van szó,amire ha rájössz felírod a gyógyszert és kész, a pszichiáteri hivatás nem ebből áll.


Nagy valószínűséggel el fogod végezni a pszichoterapeuta képzést,hiszen úgy van értelme az egésznek...Ott pedig komoly munka folyik,ráadásul a terapeuta munkaeszköze a saját lelke,a hozzáállásod,érzéseid pedig nem fogod tudni színészi játékkal leplezni.A feltételezett segítő szándékoddal mögött a páciensek meg fogják érezni a valódi attitűdöd,ez a kettősség pedig tönkrevágja a bizalmi légkört,ami mindennek az alapja.Emellett a terápia alapja sok más mellett a teljes elfogadás a terapeuta részéről (ez nálad hiányzik)illetve a kongruencia (hitelesség),ami szintén nincs meg benned,hiszen hogy várhatod el a betegedtől,hogy bízzon benned és a segítő szándékodban,ha nyilvánvalóan látja,hogy nem kedveled őt.


A terapeuták kötelesek bizonyos időközönként szupervízióba járni,ahol megbeszélhetik,megvitathatják a problémásabb eseteiket,meghallgatják mások eseteit.A fentiek alapján neked ez sem menne.

2012. jan. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!