Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyelvi szóbeli érettségi...

Nyelvi szóbeli érettségi beszélgetős vagy témakifejtős?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ott a vizsgáztatóval fogok valamilyen szinten beszélgetni a húzott témáról, vagy csak én beszélek? Kb. mennyi időnek kellene lennie?
2011. dec. 18. 15:16
 1/1 Normálisvagy? válasza:

Én a németes részét tudom elmondani most októberben voltam!

Bemész, nincs felkészülési időd, leülsz a tanárral szembe és kérdezget téged, persze az adott nyelven, ilyen bemelegítő kérdéseket, mivel jöttél, mi a hobbyd, mit szeretsz csinálni szabadidődben...

Majd húzol a borítékok közül egyet, mi a szituációval kezdtünk, majd jött a témakifejtés! Igen, a tanárral játszod le a szituációt és ha elmondtad a témát, akkor a vizsgáztató tanár belekérdezhet! Kb. a témakifejtősnek olyan 4-5 percnek kell lennie..., van 4 fő pont és arról olyan 4-5 mondatot kell elmondanod, de ha elegendőt beszéltél úgyis leállít a tanár, ha meg keveset belekérdez!

Remélem mindent elmondtam, amire kíváncsi voltál! :)

2011. dec. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!