Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az érettség...

Miért van az, hogy az érettségi évemben vagyok és pont most "fújtam ki"?

Figyelt kérdés

Nem bírom magam rávenni a tanulásra. Igazából nem most kezdődött a dolog, már múlt évben is benne voltam ebben; egyszerűen teljesen passzívvá váltam. Az időm nagyrészét itthon töltöm, egyre kevésbé tudok betartani határidőket, nem törődöm a szobámmal, halogatom a dolgokat az utolsó percre, sokat pihenek, ha valamit meg kell csinálni, vagy el kell dönteni, gyakran "elúszom" vele. Döntésképtelennek érzem magam. Kedvtelen vagyok. Nem tesz semmi igazán boldoggá, nem villanyoz fel semmi...


Szóval a tanulás miatt tettem fel a kérdést. Baromi keveset tanulok. Kilencedik osztályban még naponta egy órát simán tanultam, talán többet is. Ma már kb. 10 percet, ha tanulok napi szinten.

És a vicc az, hogy az átlagom nem romlik. Mindig kitűnő közelében voltam és vagyok, a legtöbb eddig 4 négyes volt. De míg régebben úgy tanultam, hogy folyamatosan haladtam az anyaggal, most úgy tanulok, hogy az utolsó percben teljesen rákapcsolok és akkor vágom be az egészet, aztán két hét múlva elfelejtem. Különösen igaz ez olyan tárgyakra, amik nem érdekelnek (pl. töri). Bioszból például mindig is jó voltam, abból sok minden megmarad magától is. A nyelvekkel is az van, hogy meglátok kétszer-háromszor egy szót, akkor utána már nem felejtem el többé. Az egyetlen, amivel valóban gondjaim vannak, az a fizika, azt egyszerűen se nem szeretem, se nem értem. Vagy a tanár magyaráz hülyén, vagy csak nem áll rá az agyam. A matekkal pl. nincs bajom, abból mindig 4-5 voltam.

Szóval elég furcsa, hogy napi szinten ennyire nem tanulok. És az a vicces, hogy pótcselekvéseket végzek helyette, például valami régi, játékkal játszom a gépemen. Vagy netezek. Simán el tudok tölteni 4-5 órát a semmivel, aztán arra eszmélek, hogy megint nem tanultam semmit. És valahogy nem is mindig bánom...


2011. dec. 15. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
én is így vagyok vele, azzal az apró különbséggel, hogy sose tanultam:D Most elhatároztam, hogy nem is fogok, majd csak az érettségi tételeket fogom tanulni, más úgyse kell.:)
2011. dec. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én alig tanultam és végig elég jó jegyeim voltak.

Az érettségi nem nagy szám... Még ha valaki sík hülye is összekaparja a 2-est, ha valaki egy keveset tanul rá, simán megvan az 5ös...

2011. dec. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Velem is ez volt az utóbbi két évben!! (Ez gimi első két évében volt, most vagyok 11.-es.) Szerencsére nekem az a két év volt a kifulladásom és a mostani évtől elkezdtem tanulni. Viszont nekem is detto ugyanez volt, nem csináltam egész nap semmit, tényleg kb. nem tudnék mit mondani, ha megkérdeznék, hogy az utóbbi két évben mivel töltöttem a délutánjaimat..

Szerencsére most összeszedtem magam, de nagyon nehéz volt (mondjuk az én tanáraim nagyon szarok is) és remélem most tudom folytatni ezt a tanulós fázist. Egyébként ennek is ára van, pl. az, hogy kb. már soha semmi máson nem gondolkozom, csak hogy mikor mit tanulok meg, mikor lesz rá időm, hogyan alakítsam a programjaimat, hogy sok idő maradjon a tanulásra...

2011. dec. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, még hozzátenném, hogy nekem se romlottak le a jegyeim egyáltalán a nem tanulós időszakban, mert én is mindent bevágtam tz előtt, ami kb tz után egy órával már törlődött is..
2011. dec. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!