Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki bánja, hogy csak érettségije van?

Figyelt kérdés
2011. dec. 4. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Én bánom hogy annak idején az érettségire költöttem évi 40 ezer forintot.Inkább tettem volna le ugyanabból a pénzből a jogsit..Annak ma sokkal nagyobb hasznát venném mint az érettségimnek..
2011. dec. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy főiskolai diplomám van. Kb 9 évi tudtam csak használni. Nem tudom megérte-e egyáltalán. Nagyon sokat küzdöttem érte. Az jó hogy fejlődtem, tanultam. Kicsit keveslem azt amit érte, általa kaptam.
2011. dec. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha valakinek csak érettségije van, szóval se szakma, se diploma az manapság elég rossz helyzetben van. Régen még megoldható volt (többet is ért az érettségi meg a diploma) hogy megfelelő munkát találjon szimplán érettségivel is az ember, de manapság ehhez vagy baromi nagy szerencse kell vagy jó ismerősök. Így bár engem nem érint személyesen, de úgy hiszem akik emiatt vannak kilátástalan helyzetben azok szidják az időt amit eltékozoltak ahelyett hogy legalább valami szakmát tanultak volna vagy elkezdtek volna egy okj-s képzést, ha már főiskolára/egyetemre nem mentek.
2011. dec. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem halott szakmám van.Könyvkötő.(ma már szinte senki nem köt könyvet,a nyomdákban pedig géppel dolgozni bárki tud aki betanulja,ehhez nem kell szakmunkásnak lenni) Pár éve letettem az érettségit,hátha jobban boldogulok,és végre kikerülők a nyomdából ahol 12-14 órákat kellett mindig dolgoznom..Hát én nagyon bánom hogy leérettségiztem. Ahogy az első írta,inkább a jogsit tettem volna le,mert jelenleg az sincs..

De mégis diploma nélkül és egy halott szakmával is elég jól boldogulok..Külföldön dolgozom szintén nyomdában(ahol nem is számít sem az érettségim,sem a szakmám)Elég jól keresek..

2011. dec. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat
2012. jan. 1. 19:46
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem nincs érettségim, csak szakmám van és 5 éve melózok egyhuzamban érettségi nélkül. 24 éves vagyok. beiratkoztam én a gimibe kétszer is elkezdtem de rájöttem hogy ez nem nekem való
2012. okt. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!