Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, hogy mindenhol...

Hogy lehet az, hogy mindenhol azt olvasom, hogy 90-100% közt lesz az érettségije?

Figyelt kérdés

A gimnáziumi éveim alatt keményen tanultam, mégsem tudtam tavaly 90-100% közti érettségi eredményt elérni. Rengeteg helyen azt olvasom, hogy ilyen eredményű érettségijük volt/lesz. Töröm a fejem, de nem tudok rájönni, hogy hogyan lehetséges ilyen remek eredményt elérni, miközben csomóan alapvető dolgokat nem tudnak, de azért 90-100% között teljesítenek. Hát ez kész...

És még örülnék annak is, ha valaki azt is elárulná, hogy hogyan lehet pl. angolból emelt szinten 90% felett teljesíteni... hogyan készültetek fel rá ilyen jól?


2011. máj. 6. 19:47
 1/9 A kérdező kommentje:
kimaradt: sokaknak 90-100% közt lesz...
2011. máj. 6. 19:48
 2/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg az elmúlt évek átlagait, nincsenek többségben ;)
2011. máj. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt: messziről jött ember azt mond, amit akar. Főleg egy névtelen oldalon.

Másrészt: Nyilván az irkálja be az eredményét, akinek jól sikerültek az érettségijei. Lehet, hogy ha épphogy átcsusszant, akkor nem büszkélkedik vele.


Egyébként a középszintű érettségi nagyban múlik a tanárok jóindulatán is. Nálunk pl. a magyar érettségije nem sok embernek volt 90% alatt. Mivel a fogalmazásnál a tanár kb csak akkor vont le pontot, ha helyesírási hiba volt benne, nem írt bekezdést, vagy nem írt három oldalt...

Töri szintén tök szubjektív.


Ezek mellett szerintem a középszintű érettségik nem túl nehezek. Némi logikával azért össze lehet hozni 90% felett.

Pl. nekem a matekom 2009-ben 100%-os lett, pedig sosem volt

2011. máj. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, véletlen hamarabb elküldtem.

Szóval nekem a matekom lett nagyon jó anno, pedig a gimi alatt nem fektettem túl nagy energiát a matektanulásba. Egyszerűen abban az évben pont olyan dolgok voltak benne, amit nagyon jól ki lehetett logikázni. Nem kellett hozzá igazán "lexikai" tudás, csak a függvénytábla meg egy kis gondolkodás.

De ha mondjuk akkor éppen logaritmusos egyenleteket kellett volna megoldani, lehet befürdök vele:D

2011. máj. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
5%
Nekem a matek emelt 100%-os, angol emelt writing nélkül 98%-os. Szóval szerintem nagyon könnyű az idei érettségi.
2011. máj. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én nagyon rettegtem az érettségitől, de most... Nevetégesen és gyanúsan egyszerűnek tűnt. És ha nem lesz 90 fölött akkor az csak azért lesz, mert nagyon lusta voltam mindig és abból éltem amit órákon előadtak...
2011. máj. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Vannak kivételek:D

Én a héten érettségiztem,és imádkozom hogy legalább szóbelizni mehessek:D

2011. máj. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezen már én is gondolkoztam,de nem tudtam rájönni :)

De ha jól szétnézel,itt mindenki zseni, 10-ből 8 an orvosira járnak vagy a BM-re, Corvinusra. ( már aki nem a Harvardra készül,mert pont ma ilyet is olvastam itt )

Én is mindig tanultam,de elég rosszul sikerült az érettségim,ez van,én nem félek bevallani és komplexusaim se lesznek emiatt.

2011. máj. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%

A 90% fölötti érettségik rejtélye egyetlen dologban gyökeredzik. Az iskolákban. Ha valaki egy kemény gimibe járt, és négy-öt évig vért izzadt a jó jegyekért, akkor lazán megoldja az érettségit ha nem is 90%-ra, de minimum ötösre. Ezzel szemben ha valaki gyengébb suliban tanult hiába volt kitűnő, lehet, hogy a négyes se lesz meg.

Továbbá vannak olyan szakok, például orvosi, jog, pszicho, népszerűbb közgázok, ahova a 90% fölötti érettségi a minimum.

Angol emelt szinten meg általában azok teljesítenek 90 fölött, akik kéttannyelvűbe jártak.

2011. máj. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!