Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Informatika érettségi! Mit...

Informatika érettségi! Mit tennél ebben a helyzetben? SOS!

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy 10. osztályos vagyok egy szegedi középiskolában. Az informatika órákon nem tanultunk semmit, mindig csak játékóra volt. Viszont szeptember óta járok magántanárhoz eléggé intenzíven és eredményesen. A magántanárom azt javasolta, hogy már májusban tegyem le az érettségit. DE az a baj, hogy a sulis gépeken 2003-as programok vannak, de én a 2007-es programokat ismerem. A 2003-as nagyon nehezen ismerem ki magam és nem merem bevállalni. Mit tudnék tenni hogy 2007-es programokon tudjak érettségizni? Ezekért a programokért fizetni kell vagy ingyen letölthetők? És ha a többi érettségiző esetleg a 2003-as dolgokhoz ragaszkodna akkor mit tudok tenni???
2011. nov. 19. 18:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Majd körülbelül februárban kaptok egy papírt, amin rajta lesz néhány program neve, és azokat kell kiválasztani közülük, amelyiket használni akarod. Elvileg ezeket fogod kapni. De lehetséges hogy nem lesz rajta, beszéld meg a tanároddal, menj biztosra. Olvastam már olyat hogy egy diák nem kapta meg azt a programot amit kért, sőt teljesen más volt, szóval nem cska annyi különbözött hogy 2003 v 2007, hanem TELJESEN más program volt, hát meg lett az eredménye.
2011. nov. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
na ja, az a papír csak azért van, mert kötelező...nekünk az érettségi évében tették fel a 2007-es office-t, a tanárunk nem értett hozzá, semmit nem csináltunk kb egész évben, csak adatbázis kezelést. az a feladatom 100%-os lett, a többi sokkal rosszabb.2003-as office-on 95% érettségiket írtam, de a rendes érettségi csak 76% lett. a papírt meg úgy kaptuk meg, hogy ott a 2007-est kell bejelölni, mert minden gépen az van, és senki miatt nem telepítik át.
2011. nov. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy ilyen program használatának a megtanulása kb. két nap, bőven lesz időd rá. Emiatt nyugdtan jelentkezz.

Sokkal gázabb dolgok is lehetnek, nekem pl. az egyik program fel volt rakva a gépre, de nem volt telepítve. Persze admin jogom nem volt, szóltam hogy ez így nem jó, de nem tudtak vele mit kezdeni. Úgyhogy az a feladatom 0 pontos lett, igaz így is megkaptam az ötöst (emelt szint).

A lényeg, hogy ilyesmin ne problémázz, meg fogod oldani, a tanárod egyszerűen megmutatja a 2003-as programokat és ennyi.

2011. nov. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Megoldható, hogy egy gépre az Office 2003 és a 2007 is fel legyen telepítve (nálunk most így van), és az iskolának licence is van erre. (Tisztaszoftver). De nem kötelezhető rá, hogy feltegye (és sajnos sok helyen kényszerűségből a rendszergazdán spórolnak: nincs elég, vagy nem elég hozzáértő).

Egyedül az Access-rész okoz gondot, ott nem sikerül beállítani, hogy ne kelljen minden induláskor konfigurálni, ha előtte a másik alkalmazást használták.


De érettségi előtt korábban be szoktak engedni, és a feladatlapok kiosztása előtt van idő a szoftverkörnyezet finomhangolására.


Amellett ha egy feladatot nem csak 2007-ben tudsz megoldani, hanem 2003-ban vagy OpenOffice-ban is, akkor mondhatod, hogy értesz a szövegszerkesztéshez, vagy a táblázatkezeléshez. (Így csak az Office 2007-hez értesz.)

2011. nov. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!