Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az egésznapo...

Mi a véleményetek az egésznapos iskoláról?

Figyelt kérdés

Állítólag jövőre, 2012-ben egésznapos iskola lesz, ami azt jelentei, hogy délután 4-ig ott kell maradni suliba:S

Hát dögöljön meg aki ezt kitalálta xDNem?


2011. nov. 18. 14:33
 1/8 legendavagyok01 ***** válasza:

Pedagógiai szempontból mindenképpen hasznos lenne, csakúgy, mint a napközi vagy az iskolaotthonos ellátás (legalábbis ahol komolyan veszik ezeket, és nem csak gyerekmegőrzés zajlik).

Mivel a diákoknak kevés iskolai foglalkozása van (csökkentett óraszám eredménye, akinek éppen négy órája van, az már 11.40-kor elhúzhat az iskolából), és a maradék időben a fene tudja mit csinál, általában felügyelet nélkül. Család 0, nevelés 0.

Nevelni csakis úgy lehet, ha van rá idő, a jelenlegi órakeretben csak tanítani tudnak a tanárok, még jószándékuk mellett is.

Ez nyilván nem lenne igazán népszerű a tanulók között, de a társadalom fejlődésére pozitívan hatna, természetesen akkor, ha néhány év múlva nem szüntetik be, vagy alakítják át teljesen mássá.

Viszont az egész nem ér semmit (és nem is lesz bevezetve), ha nem lesz hozzá pedagógus és pénz.

A jelenlegi órakeretben a jelenlegi pedagógusszámmal ezt a feladatot nem lehet ellátni, kvázi, kell hozzá munkaerőt felvenni és persze ezzel párhuzamosan sok milliárd forintot előteremteni.

2011. nov. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén én nem örülök neki.

A gyerekem ott van így is a napköziben minde nap, de minek..?!

Az iskola nem engedi hogy minden osztálynak legyen külön napközis tanára, így össze-vissza vannak szórva a gyerekek. Hol egyik tanárnál, hol másiknál, hol összevonva más osztályokkal, hol ne,hol 2 emelettel feljebb, hol a földszinten...

A házija rendszerint sosincs meg, a tanár néni nem ellenőrzi. Nem is segít nekik senki ha nem értik, így persze hogy neki sem állnak a gyerekek. 2-3-ig írják (írnák) a házit, de azalatt nem tudom mit csinálnak de tanulni nem tanulnak. 3 után már nincs ideje a tanárnéninek, ki vannak terelve az udvarra, vagy a könyvtárba, vagy egy másik osztályba (akkora káosz van hogy sose találom meg a saját gyerekem csak jó 10-15 perc múltán mire körberöhögtem az iskolát.


És mi van ha hazaérünk?! Állunk neki tanulni!

Míg én főzöm a vacsorát, addig írja a házit,majd kérdezem ki amit kell.

Épp most akartam kivenni napköziből, mert ez teljesen felesleges. De az, hogy 4-ig még kötelezően is ott kell lenniük??!!

Hja majd hazaérünk fél 5-re aztán majd még tovább fogunk este tanulni...

Bravo annak aki ezt kitalálta! Ő se ma járt iskolába!

2011. nov. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szerintem is hülyeség!!

És kedves első:

Gratulálok neked, mert a (b)uzi kormány még azt várja el, hogy maradjak ott 4-ig az iskolában, és ott tanuljak(pl van olyan aki egyedül és nyugottan, csendben tud tanulni, mint én)

de ha ott nem tudok, akkor otthon 4-től megint tanuljak, de még járjak foglalkozásokra...hát a nagy f@szt a szájukba!

Sztem magyarországon-on, ha ez be lesz vezetve 10-ből 1 gyerek fog ott maradni-.-"

szal ennyit erről...

2011. nov. 18. 15:30
 4/8 A kérdező kommentje:
ráadásul kb.5-6. osztálytól kezdve végig minden nap 6 órája lesz..pl én 7.es vagyok, és amikor 2-re hazaérek akkor kémia, fizika, biosz, földrajz, matek, angol, irodalom, nyelvtan stb... megtanulok kb. 5-6-ra a sok házi miatt és aztán ebbe a szar sötétbe mit csináljak a maradék időmbe??háát én biztos le fogom sz@rni...
2011. nov. 18. 15:33
 5/8 anonim ***** válasza:

A rendesen megszervezett egésznapos suli nagyon hasznos, de mint a második válaszoló is írta, az egész káosz, így semmi értelme. Amíg nem tudnak normális menetet biztosítani a dolognak, addig nm a legjobb.


A kérdező stílusa meg hagy némi kívánnivalót maga után, talán néhány nyelvtanóra érveléstechnikával fűszerezve.

2011. nov. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves 16:46-os!

Te csak ne oktass ki engem!

1. osztálytól kitűnű tanuló vagyok!

:P

2011. nov. 18. 16:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem fogok a szék mellé ülni ettől, anno nálunk a fél osztály kitűnő volt, most van olyan exkitűnő aki egy OKJ-st nem bír elvégezni. Ezért is fér rá erőteljesen a reform az oktatásra.
2011. nov. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
akkor te nagyon is szeretnéd....hát gratulálok, csak mi szívjuk meg...így kell...
2011. nov. 19. 09:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!