Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Könnyűipari mérnöki szakon...

Könnyűipari mérnöki szakon tanul/tanult itt valaki? Milyen?

Figyelt kérdés
Most elkezdtem ez iránt érdeklődni, bár inkább humán beállítottságú vagyok, viszont ez is érdekelne. Arra lennék kíváncsi hogy miket tanulnak ezen a szakon , mennyire nehéz és a későbbiekben tényleg jól el lehet e vele helyezkedni? Köszönöm előre is a válaszokat!
2009. máj. 2. 12:25
 1/1 anonim ***** válasza:
Nos, a kérdés látom nem mai, de azért hátha valakit később is érdekelne ez a kérdés. :) Könnyűipari mérnökhallgató vagyok, a szak mindössze egy intézményben hallgatható Bsc szinten (Óbudai Egyetem - Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki kar), 5 szakirányt választhatunk, de figyelem attól hogy van divattermék technológia szakirány, itt "rendes" mérnökképzés folyik, tehát az első évbe pl ilyen tárgyakkal lehet találkozni: Matematika, Fizika, Műszaki kémia, Anyagszerkezettan, Műszaki rajz, Közgáz, Informatika. A karon nagyon sok a lány, szerintem többen járnak mint fiúk. sok kimutatásban láttam hogy a könnyűmérnöki átlagbér elég sovány (kb bruttó 200ezer) de a differenciát a Magyarországon még élő férfi/női bérkülönbség is okozhatja, hiszen nagyon sok nő végez itt. A közösség szerintem nagyon jó, hát nehézség... nem könnyű! Oda kell figyelni, reál szak természetesen nem könnyű. A karnak sok rendezvénye van sok a buli (ha bírod a tanulás mellett, sok időd nem lesz). Akit érdekel nagyon sok ERASMUS hely van (ha jól néztem 60 körül egy párszáz fős karon, ahol nem is mindenki beszél nyelvet) tehát a külföldre áthallgatni viszonylag könnyű.
2010. szept. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!