Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy óvónő vagy egy tanár...

Egy óvónő vagy egy tanár gyereke bír "jobb" képességekkel?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy milyen kortól lehet hatásosan fejleszteni a gyerekeket? Már az óvódától, vagyis ha az anyuka óvónő, észreveszi-e a gyerek esetleges tehetségét vagy nehézségeit, tudja-e fejleszteni? Mi múlik azon, ha jó vagy nem jó az óvónő?

Illetve ugyanezek a kérdések a tanárokra.. Valóban inkább szigorúak a saját gyerekükkel, mint elfogultak?


2009. máj. 1. 20:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik jobb képességekkel születik. Az ,hogy valakinek milyen képességei vannak nagyon sok mindentől függ.Egy tanár ugyanúgy odafigyel gyermeke fejlődésére már pici kortól mint egy óvónő. Ezt nem szakmája hanem embere válogatja.
2009. máj. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyermeknek első sorban szeretetre van szüksé.Az, hogy milyen képességei vagy nehézségei vannak, egyénfüggő és nem kell a szülőnek óvónőnek vagy tanítónőnek lennie ahhoz, hogy ezeket észevegye.Pusztán odafigyelés és törődés kérdése.Nagyon sok pedagósus gyereknek nem éppen olyan a magaviselete, "fejlettségi szintje" amire esetleg más gondolna(ezt tapasztalatból tudom).Szóval szerintem abszolút a szülőtől függ ez az egész.Igaz, hogy a pedagógusok több "praktikát" tudnak a gyermek fejlesztésére, de ezt egy "sime szülő" is meg tudja tenni, akinek van egy kis fantáziája és tényleg fontos neki a gyermeke.Ismerek egy olyan anyukát, akinek semmi köze a pedaggus hivatáshoz, mégis korát magasan meghaladóan okos a most már 3 éves kislánya.Pusztán azért, mert nagyon szereti és úgymond mindent megoszt vele.Ez alatt azt értem, hogy mikor diót ad neki együtt törik meg a csonthéját és közben elmondja hogy mi micsoda.A kislány már két és fél évesen feismerte a szőlt pusztán a leveléből!Persze,minden gyermek másban jó, de szerintem egy szülő, aki dafigyel ezt észre tudja venni.Persze a pedagógusok munkája is nagyon fontos, de nem tőlük csak tőlük függ a gyermek fejlődése.
2009. máj. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Gyógypedagógus gyereke ként elmondhatom, hogy annyit jelent, hogy kiskoromban itthon is foglalkozott velem anya.Semmivel nem vagyok jobb, rosszabb mint egy átlag gyermek!Én szociális érzékenységet "örököltem" ennyiben jelentett valamit, hogy anya beteg gyermekekkel foglalkozik!

bocs hogy ilyen későn is válaszolok.

2011. máj. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!