Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek melyik a...

Mi a véleményetek melyik a jobb:általános tanár, vagy középiskolai tanár?

Figyelt kérdés
tanár szeretnék lenni,de kiidegelnének a gyerekek,van valami tippetek hogy hogyan legyek jó tanár?És melyik suliban nem annyira rosszak a gyerekek?
2009. aug. 26. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Miért akarsz tanár lenni, ha kiidegelnek a gyerekek? Nem sértésből mondom, de szerintem ne menj tanárnak, ha nem szereted a gyerekeket, mivel így kizárt, hogy jó tanár legyél, ugyanis egyből megérzik a gyerekek, hogy ki veszi őket komolyan, ki figyel oda rájuk.

De ha midnenképp tanítani szeretnél, akkor legyél magántanár, legyél óraadó egyetemen, esetleg menj valamelyik elit gimnáziumba tanítani.

2009. aug. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
szeretném a munkámat csinálni,és szeretem a gyerekeket is.De én is voltam diák,minden órán veszekedtünk a tanárral.Szerintem magántanárhoz nem sokmindenki jár.Mi az az óraadó vagy mi? Elit gimnáziumba meg nem tudom keresnek-e majd tanárt,szóval ez egyáltalán nem biztos, meg ahot többet is kéne tanulni mint egy általános tanárnak nem??
2009. aug. 26. 18:35
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én csak azt tudom javasolni, amit a gimis magyar tanárnőmtől hallottam (aki egyébként nagyon jó tanár, szuper, élvezetes órákat tartott).

Szóval ő először tanárképző főiskolát végzett, majd utána egyetemet (hogy gimiben is taníthasson). Ez azért volt jó, mert a főiskolán megtanították neki a valódi pedagógia alapjait, és gyerekekkel először nem csak a gyakorlata során találkozott. A pedagógiai módszerekre pedig az egyetemen nem fordítottak akkora hangsúlyt.

Mivel saját tapasztalatom nincs, ezért ezt írtam, de azt gondolom, h lehet benne valami.

2009. aug. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A 2. vagyok. Egyébként ha nekem választani kellene, tanító lennék. Általános alsóban még sokkal formálhatóbbak, sőt őszintébbek a gyerekek, mint később.
2009. aug. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De én nem lehetek alsóban mert fel vagyok mentve matekból.Az akartam pedig lenni
2009. aug. 26. 21:29
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Tök mindegy hova mész a fizetésed ugyanolyan pocsék lesz. Te döntsd el,hogy kamaszodó kisiskolásokkal éreznéd-e jobban magad vagy magukat felnőttnek képzelő tinédzserekkel! Egyébként,ha én igazgató lennék fel nem vennélek a felmentett matekoddal, de mindegy. Mé' nem mész te is inkább kommunikációra vagy tudj isten mire?
2009. aug. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha biosz tanár lennék,a kutya sem kérdezné a matekot, mert az nem lényeg annál. Látszik hogy nem értesz ehez:D
2009. aug. 27. 12:33
 8/9 anonim ***** válasza:
múltkor mesélte a biosztanárom, hogy ők is tanultak az egyetemen integrálni meg hasonlók. úgyhogy kell a matek...
2009. dec. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

és egy tanár szerintem tudhatná, hogy az "ehez" az helyesen EHHEZ :)

egyébként sok sikert majd. én az általános sulis tanárt javasolnám, de ott is csak inkább az elsős, másodikos gyerekeket. azok aranyosak is, és nem oylan szemtelenek mint a középsuliban (gimis vagyok és tudom jól ..) és néha annyira bunkók, hogy az hihetetlen.

de mivel matekból fel vagy mentve nem tudom mit javasolhatnék mást. igen, akkor már menj egy elit gimibe. bár a miénk is az mégis vannak idióta gyerekek. dehát mindenhol vannak, ha ez megnyugtat:D

2010. ápr. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!