Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógyszerészetet tanulók,...

Gyógyszerészetet tanulók, végzettek! Milyen tantárgyi alapozást érdemes egyetem előtt végezni?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt, hogy kémián kívül milyen matek, fizika, biosz, latin kell, van-e értelme belemászni komolyabban, ha igen, melyik részekbe, csak masszív középszintű tudás kell, esetleg-e vannak kiemelt részek, amelyek elő fognak jönni(pl. ilyen szegmensekre gondolok emelt fizikából, amik megalapozzák a fizikai-kémia tantárgyi tudását), melyikek azok?


Esetleg ki érezte, hogy valamiből nagyon hiányos volt a tudása, mikor odament, hogy kezelte ezt végül?


Nem utolsó sorban, milyen emberi tényezőt kíván az embertől ez a szakma? Pl. jó emlékezőtehetség, koncentráció stb. ?


2011. okt. 2. 00:59
1 2
 1/11 anonim válasza:
2011. okt. 2. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 4. éves gyógyszerészhallgató vagyok. Emelt biosszal és közép kémiával jöttem ide, és az igazság az, hogy a kémiát baromi jól kell tudni már az elején. Matek is van, bár Pesten 2 félév, Debrecenben 1 csak. Fizika az csak alap szinten van, azzal nem érdemes foglalkozni egyetem előtt. Kémiával viszont nagyon is, abból egy biztos tudást kell szerezni. Emberi tényezők: elsősorban a baromi nagy kitartás, szorgalom. Ez a szak tipikusan olyan, hogy nagyon nagy anyagmennyiséget kell megtanulni, megérteni, ami sokszor nem is érdekli az embert. Olyan 3. évtől jönnek azok a tárgyak amik már a szakmához tartoznak.
2011. okt. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Elnézést kérdező, hogy nem a kérdésedre válaszolok, de én is érintett vagyok (remélem :D)

Kedves utolsó válaszoló! Debrecenben tanulsz? Nagyon jó hír hogy csak egy félév a matek, bár gondolom, hogy az nagyon kemény lesz ?!:D DE és a SOTE közt vacilálok, kérdező te melyik egyetemen gondolkodsz ?:D

2011. okt. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Helló, sorstárs. :) SOTE és SZTE vannak az étlapon, majd elmegyek nyílt napokra is mindenképpen.
2011. okt. 3. 18:03
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen Debrecenben tanulok. A matek meg nehéz volt mindenkinek, megszenvedtünk vele. Bár az előny volt, hogy ki lehetett váltani év közben, most már azt sem lehet.
2011. okt. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

SZTE is nagyon jó:)) Csak nekem messze van nagyon, de nagyon jókat hallottam róla :) Most ősszel érettségizel vmiből ?


ma 19:07 ! Majd kérdezhetnék tőled pár dolgot a DOTE-ról?

Persze csak ha nem zavarnak a bugyuta kérdéseim :DD

2011. okt. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Húha. Azt nem. Majd tavasszal fogok, de akkor biosz, kémia emelt. :) Már érettségiztem, most egyetemen vagyok másik szakon, de nem jön be az egész. Ezért tértem vissza az eredeti tervhez (tavaly sajnos lecsúsztam).
2011. okt. 3. 22:19
 8/11 anonim ***** válasza:
Írj nyugodtan privátot!
2011. okt. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 bensdorp ***** válasza:
84%

Nagyon jó, hogy ilyen lelkesen és szorgalmasan állsz hozzá, mivel egy igen erős alappal (biológia, kémia, fizika) sokkal könnyebb lesz az egyetem eleje, sőt, én még 4 év után is sok dolgot az gimnáziumi alaptudásomhoz kötök. Legjobb, ha megtartod a gimis könyveidet, jegyzeteidet, amikhez néha fordulhatsz, ha kell. Matekot nem érdemes kiemelni, a SOTÉ-n nem sok köze van a gimis matekhoz, csak definícióhegyek, egy kis deriválás-integrálás és biostatisztika.


Akkor sincs gond, ha kevés alaptudással jössz ide, nehezebb lesz ugyan, de semmi sem lehetetlen. Én fizika érettségivel jöttem gyógyszerészkarra, kémiát utoljára 10.-ben láttam, akkor is borzalmasan gyenge oktatással, abból semmit nem tudtam profitálni, így teljesen 0-ról kezdtem a kémiát az egyetemen. Az 1. félév elég nehéz volt így, de sikerült, felzárkóztam, és azóta már nemigen számítanak a gimnáziumi oktatási különbségek, csak az önerő, a szorgalom, a képességek, hogy mennyire éles az eszed.


A legfontosabb, ami kell, hogy nagyon akard, ami az egyetem után jön, mert anélkül nem tud kitartani az ember a nehézségekben. Szeress gyógyszerésznek lenni!

2012. jan. 5. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
DOTE matek nem annyira kemény a GYTK-n! :)
2012. jan. 14. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!