Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van valami használható tanulás...

Van valami használható tanulási tippetek?

Figyelt kérdés

A keresőben mindent elolvastam, 1-2 ami használható, egy picit szeretnék rásegíteni. Elmondom én, hogy szoktam tanulni és mi az amiből gyenge vagyok és szeretném fejleszteni - végzősként.


TÖRI: elolvasom az adott anyagot, utána fejezetenként megtanulom és térképen nézem az információkat. Ezzel nincs probléma, mert IMÁDOM és emeltezni szeretnék belőle. Pár HASZNOS tanácsot azonban elfogadnék, hogy emelt szintű törire hogyan készüljek.


MAGYAR: megtanulom az életrajzot, elolvasom a tankönyvben azokat a részeket, amik a versekhez tartoznak, elolvasom újra a verset, saját gondolataimmal elemzem, és gyakorolok. Előveszek egy papírt, ráírom az elemzést (nem mindig a megadott versekből, sokszor a költő más versét elemzem) - magyarra szeretnék menni, ezért erre is nagy hangsúlyt fektetek.


ANGOL: ööö... szavakat megtanulom, meg a feladott szövegrészeket, a nyelvtan nehézkesen megy (kiejtéssel nincs gond)). Mennyi idő alatt tudnám felhúzni magam?


MATEK: ezzel az a problematika, hogy bölcsészettudományira készülök, reál alapból nem megy. Órán bámulok ki a fejemből, írom amit kell, egyszerűen nem tudom megérteni az összefüggéseket, túl száraz. Olyankor egy törit szívesebben végigülnék.


PROGRAMOZÁS: ami informatika érettségire való felkészítés, elég az órai gyakorlat.

A többi óra (hardver, adatbázis), MÉG ismeretlenek számomra.

FIZIKÁT pedig egyszerűen kipuskázom, a tanár olyan, hogy nála lehet.


2011. szept. 11. 17:20
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!