Jó tanulási módszerek?
Magolást felejtsd el, mert csak rövid távon használható.
Na akkor le is írom a módszereimet, hátha segít :D
Nyelvtanulásnál pl. szavaknál, asszociációs módszert kell alkalmazni. Ez annyit jelent, hogy egy új, még ismeretlen szóhoz egy olyan dolgot kötsz, amriől az a szó eszedbe jut. Pl. angol szó: ankle(jelentése: boka). Ha a korábban tanult uncle (nagybácsi) szóra gondolsz, azonnal tudni fogod, hiszen a kiejtése megegyezik (majdnem).
Ha nyelvtant, kifejezéseket, beszédkultúrát szeretnél fejleszteni: idegen nyelvű filmeket nézz ezerrel. Lehet felirattal, vagy anélkül, a lényeg hogy figyelj a nyelvre. Ezt hetente minimum egyszer. Olvasni is lehet idegen nyelven, a neten rengeteg novella, kisregény, cikk van, melyek segítségedre lehetnek.
Bölcsészetben (irodalom, történelem) pl. egymásra épül az anyag. Próbáld időrendben tanulni, gyakran átolvasva. Évszámoknál kifejezetten hasznos, hogy ha minden nap 5 percig tanulmányozod őket. Irodalomban pl. ha a romantikát tanuljátok, és az első 3 órán megtanultátok, hogy az érzelmek kifejezése áll a központban, akkor azt, amíg romantikát tanultok, MINDEN egyes romantikus versnél felírhatod jellemzőnek, és már is van egy pontod.
Nem kell mindent egyenként megtanulni. Ha be tudod osztani rendszerekbe (pl. romantikus versek), és csak azt tanulod meg, hogy a romantikus verseknek ÖSSZESSÉGÉBEN melyek a jellemzőik, akkor azt a legtöbb versnél tudod használni.
Természettudományoknál a napi rendszeres átnézés a legeslegfontosabb. Ha valamit végképp nem tudsz megjegyezni, írd fel egy cetlire, ragaszd a hűtőre, a faladra, a monitorod szélére, de mindenképpen olyan helyre, ahol naponta többször is megfordulsz. Így mindig elolvasod, és lassan megtanulod. Aztán itt is figyelmesnek és logikusnak kell lenni: én pl. észrevettem, hogy a szerves kémiában x-edik anyagig (kb. a tankönyv feléig) CSAKIS színtelen anyagokról tanultam. Tehát, ha rákérdeznek egy anyagra, ami bele tartozik ebbe a pár anyagba, automatikusan rávágom, hogy színtelen, mert a tankönyv elején tanultam. Ennyi. Szín tiszta logika.
A lényeg, hogy nem mindig a magolás, eszetlen tanulás a lényeg. A rendszeres áttekintés, összefoglalás, ismétlés sokkal többet számít. Végezz memóriagyakorlatokat is akár, és azt is javaslom, hogy kezdj el sudokuzni, az javít a logikai készségeken. Ne magolj: gondolkodj! :) Óh, és: soha ne tanulj fáradtan! Ha álmos vagy, aludj. Éhesen, szomjasan nem lehet tanulni! Gondoskodj róla, hogy ne zavarjanak (ne nyissanak rád minden 10 percben, és ne a fűnyírózást hallgasd a szomszédban), illetve, hogy koncentrálj! Ne msn-ezz, tv-zz, emailezz közben. Csak a tanulásra figyelj. És még egy tipp: reggel egy kávé után és este hat óra körül rendkívül könnyen megy a tanulás az emberek többségének. Próbáld ki, hogy ilyenkor tanulj!
Bocsi hogy hosszú lett, de remélem segítettem :D:)
Töri: ezt én úgy tanulom, h térképpel együtt. Nézem az atlaszt, olvasom a könyvet, megkeresem a helyszíneket, azon be van jelölve és meg van magyarázva minden, tanulom közbe az évszámokat, az eseményeket. Fontos, h nincs MAGOLÁS!
Magyar: életrajzokat megtanulom, verseket elolvasom, elolvasom a könyvben lévő magyarázatot, hozzáfűzöm a gondolataimat és kész is. :)
Többet nem igazán tudok mondani mert nem tudom milyen szakon vagy, miket tanulsz. Matekot, angolt, infót, meg ilyeneket meg kell érteni órán - max. egyszer-kétszer gyakorolsz de különösebben semmi más.
rem segítettem:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!