Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol tudnék ilyet tanulni? Van...

Hol tudnék ilyet tanulni? Van esetleg ilyen oldal?

Figyelt kérdés

Azért írom ide, mert most néztem és az Egészség kategória most teljesen ki van halva.

Olyan 3-4 éves koromban orvos szerettem volna lenni. Mindig néztem az orvosos filmeket (főleg a Vészhelyzetet) és ez megmaradt bennem. De nem leszek orvos mert nem vagyok elég jó tanuló hozzá, és hát nem tudom megérné-e...na de mindegy. Szóval szeretnék valamit tanulni. Például ha egyszer vagyok valahol és találkozok olyan emberrel akinek orvosra van szüksége (akár seb, akár nem) tudjak neki segíteni. Mondjuk engem inkább a vérzős részek érdekelnek, de mást is szívesen megtanulnék csak tudjak segíteni. Nem tudom, hogy hol találhatnék ilyen oldalakat. Olyan érdekelne ahová le vannak írva dolgok és az is, hogy mit kell csinálni. Tudnátok segíteni?

Előre is köszönöm a NORMÁLIS válaszokat :)

14/L


2011. aug. 29. 12:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Google-be írd be: elsősegély, biztos lesz sok találat, de akár youtube-on is, a videók között. Ha tudsz angolul, akkor: first-aid.


Ennél nagyobb "gyógyítást" ne várj, az az orvosok dolga.

2011. aug. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

elsősegély tanfolyam!

ez kell neked ott elmagyaráznak minden alapot meg gyakorlás is van aztán vizsgázhatsz is belőle.

jogsihoz kell

2011. aug. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj általános asszisztensnek! Akár majd műtős asszisztensként is elhelyezkedhetsz, az elég véres. Én is most kezdem a fősulit, asszisztensképzőre jelentkeztem.

19L

2011. aug. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Ha nem is leszel orvos, azért mehetsz egészségügyi pályára, ha az érdekel. Már középiskola is van ilyen, s onnan nyitott az út további lehetőségek felé. Hajrá!
2011. aug. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem értem pontosan mit szeretnél.

Azt értem, hogy nem orvos akarsz lenni, de mondjuk ápoló?

Ha nem vagy valami jó tanuló, akkor ne a diplomás ápoló szakot nézd ki, mert ott rengeteget kell tanulni,de vannak nagyon jó egészségügyi szakközépiskolák, szerintem azt megpróbálhatod. Bár nem tudom mennyire nem vagy jó tanuló, sokan már a 4est is rossznak tartják.

Ha összekapod magad és jól tanulsz elmehetsz mentőtisztnek is, csodálatos munka.

2011. aug. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát hármas vagyok...de történt valami ami miatt lecsúsztam kettesre de utána kitaláltam, hogy állatokkal akarok foglalkozni és akkor kb 1 hónap alatt majdnem másfél jegyet javítottam. Az osztályfőnököm meg is jegyezte, hogy ez nem létezik :D. Szóval ha nagyon akarnám akkor megtudnám csinálni. De nem tudom, mert én szakács is lennék, meg valami olyan is ami állatokkal foglalkozik.
2011. aug. 29. 13:10
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát akkor ez kemény dió :) A szakács is jó, az állatos dolog pedig elég tág.

Mezőgazdasági sulin gondolkoztál már? Mondjuk a mezőgazdasági mérnök képzés szintén iszonyú durva, szóval nem tudom mennyire menne, bár attól még messze vagy, mert ha jól értem most leszel nyolcadikos, szóval még csak középiskolát kellene választanod.Gimiben bőven lehetsz még nagyon jó tanuló.

Az állatokkal való foglalkozás alatt mire gondoltál?

2011. aug. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Menj hentesnek :'DDD
2011. aug. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tanulj mentőtisztnek, vagy valami mentősnek.. esetleg vöröskereszt önkéntes is lehetsz.. :) Már most is :)

14/L (orvosi pályára készülve.. :D)

2011. aug. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Legyél szülésznő, azzal lehetsz nővér, orvos melletti asszisztens és műtős is. A suli és a gyakorlat nagyon jó és érdekes.
2011. aug. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!