Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Ti milyen...

Egyetemisták! Ti milyen gyakran jártok haza?

Figyelt kérdés

Hetente/ kéthetente vagy havonta? Milyen messze laktok ? Aki nagyon ritkán jár haza, hogy oldja meg a kaját? És nincsen honvágyatok?

Leendő egyetemisták is írhatnak, hogy milyen gyakran szándékoznak hazautazni... :)

írjatok nemet és kort is légyszíves! :)


2011. aug. 18. 20:30
 1/9 anonim válasza:
100%

Most kezdek majd egyetemre járni Pestre.Albérletet veszek ki két barátnőmmel.Mivel 300km-re lakok Pesttől így 2 hetente terveztem a hazajárást. Szerintem nem lesz honvágyam:D Nagyon remélem xD...


19L

2011. aug. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Mikor felkerültem Pestre, minden hétvégén hazamentem (200 km), alig vártam a pénteket :DD


Aztán megszoktam a kolit, összekovácsolódott a társaság ott is és a suliban is, szóval leritkítottam a hazameneteleket, különösen mikor eljött a vizsgaidőszak. Akkor nagyon sok dolgom volt (tanulás, beadandók), nem nagyon jöttem haza.


Második félévben már havonta 2-szer ha hazamentem, az jónak számított. Most leszek másodéves, mit ne mondjak, fent vagyok egész nyáron a koliban. :DD Nem igen fogok havi 1-nél többször hazamenni.


Kaja megoldása? Van konyha, ott főzőcskézek. A szobában van hűtő kis fagyasztó résszel, mikor otthon anyukám főz, akkor lefagyasztunk belőle és úgy hozom el.


A honvágy az idővel el is múlt.


21L

2011. aug. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly végeztem, minden hétvégén hazamentem, 140 km-re laktam az egyetemtől. Csak néhány kivétel volt amikor maradtam, pl. szombati zh, kutatási gyakorlat, nagyobb buli.

Kaját otthonról vittem / hideget ettem / ha volt időm magamnak készítettem (kolis konyha, 3 évig saját hűtő).

Néha olcsóbb helyen ettem - iskolai menzafélék, kínai, gyorsétterem, kifőzde, piaci kajáldák.

26L

2011. aug. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz mindenkinek!:)

még várom a többiek válaszát is!:)

2011. aug. 18. 21:09
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

44 km vonattal a Debreceni Egyetem, bejárós leszek, szóval minden nap hazajövök majd :)


Albérlet drága, kolit meg nem kaptam volna szoc helyzet alapján (220 km-re élő se kapott, rosszabb szoc. alapján :S)

2011. aug. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én most voltam másodéves, 270 km-re lakok Pesttől, végig kolis voltam. Eleinte hetente jártam (rövid ideig, azért a vonatjegy nem olcsó:), majd kéthetente. Vizsgaidőszakban ritkábban, jövőre szerintem kb 3-4 hetente fogok. Kaját vittem otthonról, az 3-4 napig kitartott, majd olcsóbb kifőzdékben, vagy a koli büfében (volt főtt kaja, nagyon olcsón)
2011. aug. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 230 km-nyire lakom Pesttől, de minden héten hazajárok. Részben honvágy miatt, részben meg mert kolis vagyok, és otthon hát hogy is mondjam egy kicsit (nagyon) jobbak a körülmények, ott egy főre jut 4 m2, itthon meg 40m2 szóval nem egy luxusszálloda a koli.Kaját otthonról hozok általában, az 2-3 napig elég.

L, 20

2011. aug. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Két éve lakom Pesten albérletben. Eleinte hétvégente jártam haza (nincs 100 km a távolság, 1 óra vonatút), de aztán egyre ritkábban. Otthonról hoztam mindig főtt ételt, illetve én is szoktam főzni. Meg néha előfordul, hogy kínai az ebéd. Szerintem a legjobb ár-érték arányban a városban.
2011. aug. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

~60 km van az orig. lakóhelyem (megyeszékhely) és Budapest között. jelenleg nem Budapesten, hanem egy "elővárosában" lakom, ami ugyanezen a szakaszon van.


kb. kéthetente szoktam hazajárni.

(az első félévben anyámék nagyon aggódtak, nyavalyogtak, akkor hetente hazamentem, de nem érte meg, és megnyugodtak kicsit... szóval azóta kéthetente.)

2011. aug. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!