Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középiskolában nagyon nehéz a...

Középiskolában nagyon nehéz a gazdasági ismeretek tantárgy?

Figyelt kérdés
Vendéglátóipari iskolába fogok járni, és olvastam, hogy lesz gazdasági ismeretek. Az nagyon nehéz? Száraz anyag, vagy azért tanulható? Matekból nem vagyok túl jó, ugye ez nem lesz nagy gond?
2011. aug. 18. 07:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lesz nagyon nehéz. Aki még nem tanult ilyet, annak lehet, hogy furcsa lesz pl. a tankönyv nyelvezete (gondolok a hivatalos stílus nehézkességére), de meg lehet szokni. Akiben van elég kitartás, úgy áll hozzá, hogy meg akarja tanulni, az meg is tudja. Az biztos, hogy foglalkozni kell vele eleget, de ez minden tantárgyra elmondható. Én közgázos szakközépbe jártam, szerintem nektek sokkal kevesebbet kell majd tanulni ilyesmit. A számolásról meg annyit, hogy nekünk elég sokat kellett számolni, de mindenre megvolt a képlet, és ha valaki egy sima egyenletet meg tud oldani, akkor az sem lehet probléma. Voltak nehezebb feladatok, de azokat is ki lehetett logikázni. Nálunk senki sem volt olyan nagyon jó matekos (én voltam ötös...), mégis mindenki boldogult vele. Akarat és kitartás kérdése az egész.
2011. aug. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Itt mit tanítanak? Ilyen nettó-bruttó számítást, vagy statisztikát vagy hogy hogy kell mondjuk egy éttermet elvezetni? Kicsit ideges vagyok miatta.
2011. aug. 18. 08:19
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kereskedelmi, idegenforgalmi, vendéglátóipari és közgazdasági szakképző iskola szakközépiskolai részébe járok. Nálunk is úgy van, hogy a szakközépiskolások 1-2. évben egységesen gazdasági ismereteket tanulnak.

Fél-1 óra tanulással tudtam hozni a 4-es szintet, utólag már bánom, hogy csak a 4-es szintet hoztam, ha kicsit jobban koncentrálok és 20-30 perccel többet tanulok, ötös is lehetettem volna.


Eleinte én is féltem tőle, mert új dolog. Nálam úgy volt, hogy elméleti résznél az eleje, ami még talán nehezebb lenne, könnyebb anyag, így viszonylag könnyedén meg tudtam tanulni. Később pedig már kezdtem ráérezni, mert ennek is van egyfajta logikája. 10.-ben már sokszor éreztem, hogy valami hasonlót már tanultunk 9.-ben is, és azt átgondolva, átfogalmazva megérkeztem a 10.tananyaghoz. Számolásos feladatoknál az a fontos, hogy megtanuld a képleteket. Ha kívülről tudod képleteket és a képletekhez tartozó rövídések teljes nevét is, nem lesz gond. Nálunk a 2 év alatt nem volt olyan feladat, amit ne tudtunk volna megoldani, számológépet lehet használni, tehát tényleg az a fontos, hogy a képleteket stabilan tudd.


Összességében szerintem nem annyira nehéz, én nagyon szeretem és viszonylag könnyen is tanulom!

Rendszeres tanulás és gyakorlás mellett nem lesz gond vele, nyugi!

A számolós feladatokhoz azt tudom még tanácsolni, hogy amikor órán ilyen feladatokat gyakoroltok, utána otthon old meg egy másik füzetbe újra! A gyakorlás sosem árt, a képleteket is megjegyzed és hidd el, nem érdemes a dolgozat előtti napokra hagyni. Egyszer úgy jártam, hogy amikor vettük a feladatokat nem gyakoroltam, mondván fáradt vagyok, ráért még az. dolgozat előtt viszont nagyon nehezen tudtam feleleveníteni a dolgokat, sokkal nehezebb volt, mivel egy kicsit újra meg kellett érteni, tanulni.

16/L

2011. aug. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Elhatároztam magamban, hogy igen is jó tanuló leszek. Az általánosban is tanultam, de mivel bekasztliztak hármasnak, úgy is maradtam. Tudhattam én kívülről is az anyagokat, akkor is csak hármast kaptam. Most máshogy lesz. Minden órára bőven felkészülök, órákon figyelek, és akkor remélem nem lesz baj.Szeretek tanulni, főleg ha van miért.
2011. aug. 18. 08:36
 5/10 anonim ***** válasza:
Menni fog, nyugi (az első válaszoló vagyok)!
2011. aug. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Szia! Én közgazdasági suliban tanulok. Szerintem a gazdaságtan egy alapvető dolog, amit minden középiskolában és gimiben tanítani kéne. Vannak benne szárazabb részek is, de szerintem tanulható, sőt, ha józan paraszti ésszel gondolkozol, akkor könnyen meg is érted. Szóval ne izgulj miatta! A számolási feladatok először rajtam is kifogtak, bár én nem nagyon figyeltem mikor a tanár magyarázta. Szóval, ha megfogadod a tanácsom, akkor a számolásos feladatoknál nagyon figyelj oda! :) Egyébként nem nehezek, csak meg kell őket érteni. Ne parázz ettől a tantárgytól! Szerintem szeretni fogod, én is féltem az elején, de nagyon megszerettem. :)


18/L

2011. aug. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi:) így már annyira nem parázok... 15/F
2011. aug. 18. 08:43
 8/10 anonim válasza:
100%

Egyébként nem kell hozzá nagy matek tudás. Én 3-as vagyok matekból, gazdaságiból meg 5-ös. :) Szóval ez miatt sem kell aggódnod! ;)

Előző voltam. :)

2011. aug. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szuper! :) köszi

Majd összeszedem magam :))

2011. aug. 18. 08:58
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha szorgalmas vagy, menni fog, ne aggódj! :))

A matek nekem is nehezebben megy, sokkal többet kell rá készülnöm, hogy tartsam a négyes szintet, gazdaságiból sokkal kevesebbet készülök, mégis 4-5-ös vagyok:)


Szóval, ha még szorgalmas is vagy, és nem leszel lusta leülni tanulni, gyakorolni, akkor nem lesz gond.

Sok sikert a tanuláshoz!

16/L (előző 16/L válaszoló is én voltam.)

2011. aug. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!