Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miből, mit, milyet, mekkorát,...

Miből, mit, milyet, mekkorát, minőségit, mennyit, hol vásároltok iskolakezdésre? Kb. milyen értékben?

Figyelt kérdés
Ha lehet, akkor kort is írjatok, hogy kb. tudjam hányadik osztályba vásároltok.
2011. aug. 11. 23:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Mi általában az olcsóbb, de nem a legolcsóbb, kicsit minőségibb dolgokat vesszük meg, és otthon szépen kidíszítjük, pl a füzeteket bárhogyan meg lehet csinálni, és mégsem kerül sokba, kreatívkodott is a gyerek, fejlődött. Általában mindenből egy évre elegendőt veszünk, de sokszor van, hogy marad, vagy épp elfogy valami (festék, ceruza, toll, füzet, radír, stb...)


Az érték változó, mindenből az olcsóbb jó minőségűt, vagy a beváltat vesszük. Kisebbik gyerek most kezdi az elsőt, a nagyobbik a negyediket.

2011. aug. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, bár konkrétumokra gondoltam!(:
2011. aug. 12. 01:36
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Leírom én miket vettem.

12. osztályos leszek, így nem kellett túl sok mindent megvennem.

A cuccok nagyrészét a TESCO-ban vettem, de persze nem mindenből a legolcsóbbat és leggagyibbat.

Spirál füzetekből az egyszerűeket vettem meg, 120-130 forintért/darab, nincs szükségem mintás füzetre.

5000 forintért vettem számológépet, ami mutatja az aktuális műveletet is, mivel matekra ez nagyon hasznos, és elvárják az "okosszámológépet"

1200 forintért vettem vonalzókészletet, mivel műszaki középiskolába járok, így mindenféle vonalzóra szükségem van. Ebben van derékszögű, 60fokos, egyenes, és egy szögmérő is, szerintem megéri

Fishbone tolltartó, 1200 forintért

200 forintért 10 darabos grafitceruza készletet, mivel ceruzákból nagyon sok van itthon

2000 forintért körzőkészletet, ami tartalmaz 2 .. számomra ismeretlen alkatrészt :D, körzőhegyet, körzőhegy faragót

300 forintért 10 db körzőhegyet, fontos hogy legyen, ha gáz lenne

700 forintért szintén egy körzőt biztos ami biztos alapon, ez már olyan, ami rotringheggyel is működik, nagyon praktikus, és az árához képest nagyszerű

Ezenkívül még ellenőrzőborítot, 1 ragasztót, és más nem jut már eszembe :).

Táskát pedig a Hervisben, Heavy Tools, 7300 forintért.


Ennyi, remélem elég kimerítő :)

2011. aug. 12. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia. Én ugyan már befejeztem a gimit, de azért leírom, hogy nálam hogy ment. Általánosban és a gimi első éveiben komolyan vettem, hogy augusztus elején elmenjek egy nagyobb bevásárló központba és minden füzetből vagy egy tucatot vettem. Tollból, kihúzókból szint úgy. Utolsó években már rájöttem, hogy felesleges. Vettem egy mindenes füzetet (4-5 részre van osztva, színes cetlikkel jelölve) és 1-2 külön füzetet a fontosabb tárgyaknak, mint matek és biosz. Nagyjából ennyi. Vettem egy-két uniball tollat (a legjobb!) meg néhány kihúzót és kész. Nem költöttem többet 3000 Ft-nál. Táskát én varratok, mert nekem saját tervezésű táskáim vannak, de megsúgom, nem kerül többe, mint ha boltban vennéd, 4-5000 Ft körül szoktak lenni. Szóval nekem a sulikezdés nem ér fel egy havi fizetéssel, mint másoknál. De azért érdemes jobb minőségű dolgokat venni.
2011. aug. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, várom még a többiekét is!
2011. aug. 12. 13:25
 6/10 anonim ***** válasza:

Végzős leszek, eddig még nem sokat vásároltunk, talán majd utolsó héten fogunk menni, de akkor is sulicsekkből. Nekem szerencsém van, mert már korán megtanultam, hogy miből mennyit, milyen minőségűt kell vennem - csak úgy magamtól. :)


A tankönyvek 8.000 forintba fognak kerülni + hozzá kell még tenni a zöld angol könyvet, ami 3.00 forint munkafüzettel együtt.


Táskám jó minőségű, még kibír egy évet.

Számológép volt a szekrényben, 10. osztályban kezdtem használni, azóta jó. Mindent kiszámol Vele, ez a lényeg.

Aldiban apa vett 69 forintért füzetet, egyszerűt, négyzetrácsosat és vonalasat. Nem kell nekem nyuszis minta, meg egyéb flanc. Dolgozatra úgyis kitépem a lapokat.

Tollból is a legolcsóbbat veszem, mert tapasztalat, hogy hamar kifogy - vannak ezek az 50 forintos tollak, kék-fehér csíkosak, jó az. Veszek vagy 10 darabot, az 500 forint.

Ceruzából - hát nem tudom mennyibe kerülnek a ceruzák -, kettőt fogok venni. Általában mindenhová tollal írok. Max. 300 forint.

Egy farmert veszek még, meg tornacsukát és őszi cipőt. Nincsenek nagy igényeim, majd ősszel bevásárolok pulóverből télire, és ennyi. Nekem az számít, hogy a tudást a fejembe töltsék, nem az, hogy 200-2300 forintos tollal villogjak.

2011. aug. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az angol könyv nem 3.00 forint, hanem 3.000 forint. És pulóvereket azért kel vennem, mert nagyon sokat fogytam és nagyok rám. Ha valami nem stimmt, akkor szólj. :)

Utolsó voltam.

2011. aug. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
mindent a tescoban vettünk. 10 vonalas, 4 négyzetrácsot füzetet, tartalék van. vonalzókészlet. körző. szövegkiemelők. ceruzák. tolltartóm egy újságból van. színesceruzák herlitz ( de ezt is tescoban vettük ), egy kissebb füzet amit arra fogok használni, hogy beleírom pl. hogy holnap doga, xy a házi, és holnap után 9ig ünnepség lesz blabla.. tempera. festék. órarend. tollak. tollbetétek. ragasztó. rajzlap. amibe a rajzlapot tehetem. számológép. olló. és ennyi :D 15/L
2011. aug. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi egy bevállt füzet márkát vettünk anyummal mindig. Ez egy vastag fajta füzet. Ilyen kacsás,gyógynövényes,virágos.Ujrahasznositott. Táskám sok van,de abból soha nem elég(csaj vagyok.:D) Füzet a mai napig van annyit vettünk. Mivel nem tudtuk milyen tárgyaink lesznek és milyen jellegű ezért csak suli kezdés után vettünk füzetet. Az iskolai évek alatt rengeteg ceruzát és tollat felhalmoztam igy abból a suli végén már nem vettünk. De igy is mindig kaptam vettünk tollat,tolltaót ami tetszett. Vagymár elhasznáőlódott. Érettségi után 2szakmát szereztem...

Igy csak az apróbb kiegészitőket kellett vennünk.(radir,vonalzó ha eltört,körzőhegy meg ilyenek... ) Füzeteim ilyenek: [link] vastagságra mint a spirál,de nem visz rá a lélek,hogy kitépjem a lapokat. Ja meg vettünk sima alap füzetet amiből kitéphettem a lapokat dolgozathoz. Ja és mivel sok műszaki tárgyunk volt igy a spirált a tanárok se szerették:) 25L Ja és már nem járok suliba(következő évbe jelentkezek suliba de még igy is ha meglátok egy tollat vagy füzetet,főleg táskát azt meg kell vennem! :D:D

2011. aug. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mentek a zöld kezek!
2011. aug. 14. 15:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!