Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Költségtérítéses képzésre...

Költségtérítéses képzésre vettek fel és szabályszerűen pánikolok, hogy nem fogom bírni. Ugye nem én leszek a leghülyébb?

Figyelt kérdés

Ráadásul az én pontszámom lett a ponthatár, tehát a számok alapján én vagyok a leghülyébb.

Legszívesebben kihagynék még egy egy évet és megpróbálnék bejutni államira, de lány vagyok és 21 éves, nem szeretném tovább húzni az időt. Ez álmaim szakja, eddig bármit megadtam volna azért is, hogy a költségtérítéses képzésre bekerüljek, de egyszerűen nem tudok örülni. Amikor megláttam, hogy nálam húzták meg a ponthatárt, lefagytam, pedig ilyen nagy őrjöngést, bőgést "terveztem" arra az esetre, ha felvesznek.

Egyébként a középiskolában az utolsó évemet jól elrontottam, összevesztem egy tanárral, aki 2 tantárgyat is tanított, így csak a duplázás maradt a számomra (hármast-hármast adott év végén, az érettségimet meg lehúzta 42 és 48 %-ra, szóbelin 10 és 15%-ot adott).

Van egy középfokú nyelvvizsgám, meg az egyik tantárgyból emelteztem, de ennyi. A középszintű érettségit szúrtam el nagyon.


Ugye az érettségi eredmények nem számítanak semmit, és ha tényleg ez volt az álmom, akkor ugye bírni fogom?

Most nagyon el vagyok keseredve, azt hittem, hogy majd idővel tudok örülni, de már eltelt majdnem 1,5 hét és csak egyre rosszabb.


2011. júl. 31. 17:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Az egyetemen tiszta lappal indulsz. Ha kitartóan dolgozol, a legjobbak közt is lehetsz a szakodon. Ha tényleg ez álmaid szakja, biztos van róla valami fogalmad. Nem azon múlik, te leszel-e a leghülyébb, hogy hány pontod van, mert, ahogy nálad negatív, másnak akár pozitív irányba is változhatott a tanárok miatt. 21 éves létedre tizenéves hisztijének tűnik, amit itt leírsz, holott - ha tényleg ide akartál menni annyira, és gondolom, utána is néztél - mostanra nagyon is képben kellene lenned a szakoddal kapcsolatban.
2011. júl. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Még sok embernek lett annyi pontja mint neked. Az egyetlen titka, hogy tanulni kell. Ennyi. Tényleg tiszta lappal indulsz, ne becsüld le magad!
2011. júl. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!