Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem fura, hogy ebben az...

Nem fura, hogy ebben az országban minden fiatalnak van diplomája de mégse tudnak elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 14:38
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Nincs diplomám, mégis boldogulok az életben :)

Szerintem az a baj, hogy túl sok "büfészakot" üzemeltetünk, hová tudnánk rakni ennyi turizmusost, meg kommunikációst, meg bölcsészt?

2011. júl. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

Álomországban él az aki azt hiszi több fizetést kap majd azért mert diplomás lett...örüljön ha egyáltalán munkát kap manapság már az is nagy szó.És igen ha nincs szükség olyan "szakemberre "aminek épp tanult akkor elmehet a gyárba dolgozni ha van olyan...40éve a szakmában dolgozó megbecsült emberek alig kapnak többet a minimálbérnél.

Egyébként a siker titka nem az h olyasmiről álmodozunk aminek még a közelében sem vagyunk (iksz számú fizetés)hanem ha olyasminek tanulunk amiben jók vagyunk és ki is hozzuk magunkból a maximumot szeretjük is amit csinálunk)lehet mesének hangzik de amivel az ember csak nyámnyog annak nem lesz jövője.

2011. júl. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
57%

A nyilvántartásba belépő munkanélküliek és álláskeresők megoszlása iskolai végzettség szerint (új és ismételt belépők együtt).

Magyarország

Iskolai végzettség 2008. év

8 általánosnál kevesebb 23954

Általános iskola 201585

Szakmunkásképző 198573

Szakiskola 14145

Szakközépiskola 85573

Technikum 20560

Gimnázium 62737

Főiskola 28117

Egyetem 10563

Speciális szakiskola 397

Összesen 646204



Mielőtt valaki elkezdené a vészmadárt játszani, előbb nézzen körül.

Nézzük meg hol a legkevesebb a munkanélküliek száma.

Segítek:

Egyetem, Főiskola, technikum, szakiskola...

És ez csak a bejelentettek száma.

2011. júl. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
Nekem gyógyszerész diplomám van és egyetem után azonnal kaptam állást egy kórházi gyógyszertárban, mivel hiány van ebből a szakmából. Amire a kérdező gondol azok a semmit nem érő szakokon végzettekre vonatkozik. NE általánosítsunk!
2011. júl. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

15:17!

"20 éves vagyok. Az, hogy könnyedén összedobálják a 320 pontot szerintem nem jó. Az én érettségim: történelem 73%, magyar 60%, biológia 50%, német 43%, matek 32%. Ha bármelyik két érettségi tantárgyat nézzük akkor is csak maximum olyan 266 pont körül van nekem. De ez csak akkor ha bármelyik két érettségi tárgyat nézzük. És számtalan fiatalnak van ennél rosszabb érettségije."

Ezt nem értem, arra panaszkodsz, hogy könnyen össze lehet hozni a 320 pontot, neked mégis csak 266 volt. Akkor ez most hogy van?

Ezért nem fognak sokan szeretni, de ha valaki rosszul teljesít iskolában, mert nem tanul (vannak kivételek, akik valami más miatt nem teljesítenek jól, de a többség egyszerűen mással tölti el az idejét), akkor az ne várjon jól kereső munkát. Valamit valamiért, tudod? És ez nem csak az egyetemre vonatkozik, hanem a gimire is, sőt, az általánosra is...

2011. júl. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

"Ezt nem értem, arra panaszkodsz, hogy könnyen össze lehet hozni a 320 pontot, neked mégis csak 266 volt. Akkor ez most hogy van?"


Éppen, hogy azt írtam, hogy nem olyan könnyű azt összehozni.


A másodikra a válasz pedig az az, hgy azt akartam kihozni az egészből, hogy a megélhetés. Éljen már az is meg aki gyárban, krumpliföldön dolgozik...

2011. júl. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: ha megélne, máris nem lenne annyi egyetemen, fősikolán tanuló ember.
2011. júl. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
49%

nem olyan könnyű összehozni? de nem is olyan nehéz!

folyamatos diákmunka mellett sikerült annyi pontot összeszednem, hogy felvegyenek államilag támogatott jogi egyetemre

és nem volt benne, csak 1 emelt szintű magyar!

nehogymár a csupa 50-60%-od miatt sajnáljunk....

2011. júl. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

nehogy már istenítsünk mert superhero vagy...

nem kell engem lesajnálni, saját dolgom volt/van hogy hogy csinálom. legfeljebb csak szorítani lehet, meg drukkolni, meg rábeszélni.


ha észrevetted volna, nem az érettségi volt a kérdés és nem is arra választoltam hanem arra, hogy attól, hogy valaki nem megy egyetemre, fősikolára, nem superhero valaki és nem megy jogi egyetemre az is éljen már meg... de lehet te még abban is superhero vagy hogy 60.000 forinból megélj.

2011. júl. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, 16 éves korom óta dolgozom, a párom taxis, és igen, így, hogy mindketten dolgozunk, kijövünk a pénzecskénkből.

Jah, és nem attól "szuperhíró" valaki, mert egyetemre jár, nekem a szüleim tanítottak munkatiszteletet, megbecsülést, kitartást, elszántságot, és csupa olyan emberi értéket, amelyekkel te látszólag köszönőviszonyban sem vagy...

Ennyit erről.

2011. júl. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!