Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem fura, hogy ebben az...

Nem fura, hogy ebben az országban minden fiatalnak van diplomája de mégse tudnak elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 14:38
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
63%

Én amúgy úgy látom, hogy sokaknak az elvárásaikkal és a hozzáállásukkal van baj. Szerintem aki el akar helyezkedni, az el tud, ha olyan a szakmája, ami ebben az országban annyira most nem megy, akkor külföldön.

Viszont én az ismerőseim között is azt látom (26 éves vagyok), hogy sokaknak megvan a diplomája és várja a sült galambot. Megír egy önéletrajzot, eztán ha nem válaszolnak, nem keresi az okát, csak ül, hogy hát jajj, nem talál munkát. Az, hogy semmi gyakorlata, az egy dolog, de amíg úgyis állást keres se megy el gyakornoknak valahova, vagy nyelvet tanulni, mert ingyen nem dolgozik, meg ennyi idősen ő már nem akar visszaülni az iskolapadba...stb. Kifogás nagyon sok van. A kedvencem, amikor valakinek nincs saját lakása, meg családja, mégis az a kifogás, hogy ő más városba nem megy... Szóval az ilyenek rontják a statisztikát.

Nem azt mondom, hogy könnyű munkát találni, de azért szerintem lehet. Még akár büfészakkal is, ismerek olyat, aki skandinavisztikát tanult, de talált mégis munkát a svéd nyelvtudásával egy magyarországi svéd cégnél (persze angolul is tud, mert a cégen belül elsősorban azt használják, de szimpatikus volt a vezetőségnek, hogy tud svédül, ezért választották őt)...

2011. júl. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
54%
nyugi,olyan diplomát szerzek, amire van kereslet.( eü.,de nem orvosi) itt mindig lesz munka
2011. júl. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim válasza:
80%
Munkahely az van,csak ugye kevés a fizu..és mindenki úgy reagál erre,hogy no akkor inkább otthon lébecolok,előbb utóbb csk lesz valami.
2011. júl. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
64%
Én diplomával és diploma nélkül is el tudok/tudtam helyezkedni. Szóval inkább az emberek találékonyságán, rátermettségén és céltudatosságán kéne változtatni.. Nem közgazdaságtant vagy médiatudományt tanulni, hanem olyan dolgokat, amiket keresnek is a munkáltatók, vagy olyasmit amivel az ember maga válhat munkáltatóvá.
2011. júl. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
85%
Sokan azt hiszik, mert megvan a diploma és ők tanultak, rögtön tuti melót kell kapniuk. Ez az alap, meg kell járni a szamárlétrát, tapasztalatot kell szerezni.Amúgy, ha nincs diplomád, akkor meg azért nincs munka. Szerintem nem csak a diplomások nem kapnak munkát, hanem sokan mások se.
2011. júl. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
a sok diplomás ugyan annak tanul mint a másik, ezért nem talál állást
2011. júl. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim válasza:
77%
Nagyon általánosítasz. A legnagyobb probléma hogy a sültgalambot várja mindenki. Diplomától függetlenül. Sok ismerősöm végzett most fősulin, mind azt várták a diplomától hogy az majd automatikusan munkát jelent. Pedig nem. A diploma képzettséget ad, hogy csinálhass valamit,képes legyél valamire felsőfokon. Ez nem egy papír hogy "igen,nekem munkát kell adni". Remélem érted a különbséget. Ez növeli az esélyeidet, de olyan hogy biztos munkahely: nincs. 21éve elmúlt és még mindig nem értik sokan, csak várnak a kormányra. Csináld magad, ezvan :/
2011. júl. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:

"nehogy már az élvezzen előnyt aki képzetlen!"

A munkaerőpiac szükséglete a lényeg nem a képzettség, pláne az alibi képzettség!

2011. júl. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:

Ahogy azt már többen leírták, az a baj, hogy sokan azt hiszik, hogy ha 3-7 éven keresztül anyuci pénzén még tovább elélősködik, és ezután kap valamilyen papírt, akkor ő már jogosult a magasabb fizetésre.

Azt felejtik el, hogy az egyetem nem ad automatikusan jobb fizetést, csak az esélyt arra, hogy megkapja. Ehhez tenni kellene. Én másfél éve végeztem, mérnöki diplomával, két felsőfokú nyelvvizsgával, fél éves valós gyakornoki munkatapasztalattal. 3 helyre jelentkeztem, ebből 2-re felvettek, 3. helyre pedig az utolsó fordulóra már nem mentem el. Miért? Mert többet tettem meg a 4 év főiskola alatt, mint a többiek. Eredmény? Kezdőként olyan állást kapok, mely messze az átlag felett van (kihívás, változatosság,megbecsülés,karrierlehetőség, fizetés...).

2011. júl. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
21%

Elmondom mi a helyzet.

20 éves vagyok. Az, hogy könnyedén összedobálják a 320 pontot szerintem nem jó. Az én érettségim: történelem 73%, magyar 60%, biológia 50%, német 43%, matek 32%. Ha bármelyik két érettségi tantárgyat nézzük akkor is csak maximum olyan 266 pont körül van nekem. De ez csak akkor ha bármelyik két érettségi tárgyat nézzük. És számtalan fiatalnak van ennél rosszabb érettségije. Én is akartam volna főiskolkán, egyetemen tanulni, de az eredményeim kevesek hozzá, ellenben elmentem egy egy egyetemi képzésen belül egy felsőfokú OKJ-ra. Nem bizok benne, hogy lesz munkám mivel olyan OKJ-re mentem (de ha közelebb áll hozzám min valami más?). Jövőre végzek és nem tudom mi lesz. Ennyi rövid bevezető után azt akartam kifejezni, hogy a fiatalok azért mennek egyetemre, mert a diplomának továbbra is híre van. A társadalomban továbbra is terjed az a hit, hogy ha van egy diplomád jobban elboldogulsz az életben, stb. kijelentések és hitek. Abban biztosak lehetnétek, hogy ha egy gyári munkás, egy nehéz kétkezi fizikai munkás nem 60.000 forintot keresne (vagy annyit sem), hanem megélhetési szinten akkor megnyugodhattok, hogy nem lennének ennyien egyetemen, főiskolán. Tehát az egész az államtól indul ki. Ebben a helyzetben nem lenne szabad megengedni sok sok százezres fizetéseket és milliós fizetéseket. Meg kellene határozni, hogy a minimálbér lenne minimum 120-130 ezer (még ez is kevés lenne, de csak mondtam valamit, hogy ne 60.000 legyen) és ezt KÉZHEZ is kapnák és nem vonódna már le ebből semmiféle adó. A gyári munkás is megkeresne ennyit és a nehéz kétkezi fizikai munkások is. Mindenki.


Egyszerű a képlet:

Az állam kihírdeti, hogy sokan vannak egyetemeken. Növelik a ponthatárokat. Kevesebben jutnak be. Akik nem jutottak be elmennek olyan helyre tanulni vagy dolgozni. Ezáltal nem sokat keresnek, ami azt eredményezi, hogy elégedetlenség. Egyre és egyre több lesz az elégedetlen ember ami majdan vezethet dolgokhoz (tüntetések, sztrájkok, stb). Az egyetlen megoldás, a fizetések növelése legalább, hogy megélhessen belőlle és tudjon belőlle valmennyit félrerakni. A hatalmas fizetések csökkentése. Ez senkinek nem tetszene aki annyit keres, de muszáj lenne, mert nem vezet jó útra ez az állapot.

2011. júl. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!