Mennyibe kerül az egyetem kezdés?
De az miért nem "rendesen kezdi a tanulmányait", aki nem veszi meg a könyveket? Nem írta a kérdező, hogy milyen szakra megy, így nyilván csak a saját tapasztalatimból tudok kiindulni. Nálunk egy-egy kurzushoz meg van adva kb. 9 irodalom, ez mind egy-egy könyvből kb. 40 oldal. 40 oldal miatt nem fogok megvenni egy 1000 oldalas könyvet (oké, ez költői túlzás volt a részemről), amikor ad 1 fent van a legtöbb neten is, ad 2 könyvtárból is kivehetem. Ráadásképpen, ezeket a könyveket utána kb. feltehetem a polcra, mert következő félévben nem lesz rájuk szükség. Sőt, egy részük még csak nem is könyv, hanem folyóiratban megjelent tanulmány.
Nem tudom, hol jött az le a válaszomból, hogy én igénytelen lennék, nem azt írtam, hogy vigyél egy ív zsírpapírt meg egy ceruzát guberálj valahonnan.
Valóban, nem írtam konkrét összeget, mert azt sem tudhatom, hogy a kérdező akar-e egyáltalán minden órára külön füzetet, vagy elég neki egy is, míg be nem telik (van aki ugye így csinálja), vagy csak lapokat akar venni meg lefűzőt, vagy esetleg laptopja van, és tud is vele jegyzetelni.
De ha ennyire sz*r választ adtam, akkor leírom, nekem tavaly kb. mennyibe kerülhetett:
10 spirálfüzetet vettem, az mondjuk 10X200 forint = 2000 forint, plusz vettem 1000 forintért egy szépséges tollkészletet, amit nem is használtam, csak az első héten, utána vettem egy sima kék fehér csíkos golyóstollat, ami még most is megvan, ez volt akkor még 1100 forint, azaz összesen 3100 forintot költöttem a kezdésre. Ebből megspórolhattam volna egy ezres, ha nem veszek feleslegesen puccos tollkészletet, de hát ugye megtetszett. Hogy fénymásolásra, nyomtatásra mennyit költöttem, azt nem tudom, mivel ezeket sose összesítettem, viszont ez ugye nem a kezdéshez tartozik, ez folyamatosan fennálló költség, de nálam nagyon ritka volt az, hogy valamit tényleg lefénymásoljak, mert amit meg kellett tanulni, azt kivettem könyvtárból, majd vizsga után visszavittem. Illetve tanultam abból, ami neten fent volt.
Ez így megfelelő válasz volt a kérdésre?
Na nem mondok semmi csúnyát,de ne haragudj Kedves Kérdező, szerintem van némi fogalomzavarod Fanny77-tel..rohadtul de nem ezen múlik az igényesség, hogy most ki mire meg hogy jegyzetel,mindenki csinálja úgy ahogy neki jólesik,de ezt már leírták páran.
Úgy meg nagyon nehéz segíteni,hogy nem teszed hozzá a kérdéshez,hogy mégis milyen szakról van szó..mert ha belegondolsz nyilván egy orvosira jelentkezőnek több kiadása lesz,mint mondjuk egy történelem szakosnak (pl nekem)
de ha a kiadásoknál járunk:
-könyvek(valaki egyáltalán nem vesz,valaki megveszi az összeset,valaki fénymásoltat)
-füzetek,lapok(megint attól függ,hova jársz,gyakorlati órákon kevesebbet kell jegyzetelni,mint az elméleti résznél,függ attól az oktatók mennyi mindent tesznek elérhetővé interneten)
-tollak(attól függ mennyit írsz,ha laptopon jegyzetelsz,akkor ugye nem is kell sok)
-ha mondjuk mérnök leszel,gondolom oda kell körző,vonalzó,kismillió dolog,nem tudom
-könyvtárba beiratkozási költség is szokott lenni
-egyáltalán otthon laksz-e,vagy bejárós leszel,vagy koli-albérlet? ezek is jelentős kiadások,ha mondjuk a kauciót nézem például..
Más most nem jut eszembe,de áruld el a szakod és akkor könnyebben tudunk segítei,mert így elég nehéz..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!