Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakma való egy buta...

Milyen szakma való egy buta embernek?

Figyelt kérdés
Öcsém egyáltalán nem okos, sőt most is megbukott. Jelenleg is szakmát tanul (hegesztő), de nincs meg a szakmunkás bizonyítványa, mivel megbukott, de ha minden jól megy, akkor októberben megszerzi, és mehet ősztől másik szakmát tanulni. Mindenhez béna. Valami szakmát mégis kellene találni, amiben később tud dolgozni. Én a műszaki eladóra gondoltam, mert nem tűnik nehéz munkának, illetve fiúsabb, mint a sima bolti eladó. Találtam festő, gázszerelő, kőműves képzést, de ezekhez nagyon béna. Valakinek esetleg jobb ötlet? Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 20. 11:07
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
A lakatos szakma is igényel kézügyességet. Sajnos öcsémnek egyáltalán nincs kézügyessége. A festőt már írtam, hogy reménytelen. Úgy néz ki, hogy marad az eladói, talán ott megbirkózik a gyakorlattal.
2011. júl. 20. 11:58
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Amiket leírtál, azokból kiindulva a sima eladó is veszett fejsze nyele..

Először a fejében kéne rendet rakni,és utána szakmát tanulnia. Amíg ez nincs rendben, ne is álmodjatok róla, hogy valamit is kezdeni tud magával sajna.

2011. júl. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
A műszaki-eladónak is kell némi kézügyesség (pl. amikor méretre kell vágni kábeleket, alkatrészelet válogatni és előkészítenie, méretezni, megvizsgálnia). Alapszinten a számítógépekhez a mérőműszerekhez, a katalógus programokhoz meg az egyes alkatrészekhez is kell érteni, hogy információt tudjon adni a vevőnek.
2011. júl. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Sintér? Vágóhídon hóhér?
2011. júl. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Hogy tudod így lejáratni az öcsédet? Te vagy a béna. Nem csoda, hogy nem megy neki semmi, ha így viszonyultok hozzá a családban. Mindenhez önbizalom kell, neki biztosan nincs. De hogy is lenne, ha csak azt nyávogjátok a fülébe, hogy te erre se vagy jó, neked ez se menne, hmm?


Én az öcséd helyében ha kell, fogcsikorgatva is, de összeszedném magam, és tanulnék valami jól kereső szakmát, azután elhúznék a közeletekből a jó büdös francba!


Szép kis rokonság...

2011. júl. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:07


Hogy viszonyulunk hozzá? Mindig támogattuk, és most itt tartunk. Hiába kérjük, hogy legalább annyit tanuljon, hogy átmenjen, szarik az egészre. Gyakorlathoz meg alapból béna, és nem miattunk, hanem mert nincs hozzá ügyessége. Minden reggel visszük gyakorlatra nyáron (30 km), hogy valami ragadjon rá. Nem tudom még mit tehetnénk. Annyi pénzt áldoztunk rá, hogy már nem szabad engedni, hogy azt csináljon, amit akar. Nem lejáratni akarom, de hasznos választ úgy kapok, ha őszintén leírom mi a helyzet. Névtelen az oldal, senki nem tudja kiről van szó. Nekünk pedig szükségünk van 1-2 jó ötletre, hogy mit kezdjünk vele. Szerintem örülnél, ha ilyen családod lenne, nem mindenkiért tesznek meg ennyit. Anyukám tart el minket egyedül, de ennek ellenére mindent megkap/megkapunk. A jogosítványt is ő akarta, erre megunta. Soha semmit nem erőltettünk rá. Ha annyira hegesztő akart lenni, akkor muszáj lesz befejeznie. Utána meg mi keresünk neki valami szakmát, ami tényleg menni fog neki, és később tudni fog a szakmájában dolgozni (őt nem is érdekli, hogy mit fog tanulni).

2011. júl. 20. 15:57
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha egy kicsit kiraknátok az életbe, hogy hadd boldoguljon magától? Rájönne, hogyha nem tolnak alá mindent, akkor nem olyan egyszerű a megélhetés. Aztán utána ha beismerte a hibáit, ugyanúgy lehet támogatni pénzzel, beíratni egy iskolába, stb... Nagyon úgy néz ki, hogy egy kicsit el van kapatva, megkap mindent, de nem tudja értékelni a dolgokat. Én például, ha nekem kifizetnék a jogsit, tuti azon lennék, hogy elsőre se bukjak meg (persze akármi közbejöhet), nem az, hogy lusta vagyok tanulni... Olyan nincs, hogy valaki olyan buta, hogy semmit nem képes elvégezni. Az egész csak akarat kérdése.
2011. júl. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nehéz lesz, nem kevés pofont fog így kapni az élettől.

Ha az eladói szakma sem megy, -márpedig az sem egyszerű, mert egy eladó manapság egyben pénztáros, raktáros és árufeltöltő- akkor marad valami utcaseprő, fűnyíró, kukás, parkolóőr, pizzakihordó stb.

De hogy még vezetni sem tud? Férfi létére? Pedig ahhoz nem kell kézügyesség...

2011. júl. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!