Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha leakar húzni...

Mit tegyek, ha leakar húzni az autósiskola?

Figyelt kérdés
Az előzőoktatómnál sokat vezettem, a vizsga sajnos nem sikerült. Volt egy kihagyásom, majd új oktatóhoz kerültem. Ott szembesültem a ténnyel, hogy az előző oktató zsebre tette a pénzt. Számlát nem szokott egyik sem adni, hiszen Ő elméletileg még az iskolavezetőnek adja, és majd ő állítja ki a számlát. Most azzal kellett szembesülnöm, hogy 40 000 Ft -al tartozom a pótórákért. Minden órát kifizettem rögtön, a kartonomban benne vannak az órák számai, azonban a pénz valahol megakadt. Mit tehetnék? :S
2011. júl. 14. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Felkeresni az előző oktatót és a főnököt jól elbeszélgetni velük és ha nem tudtok közös nevezőre jutni, akkor fogyasztóvédelem.

ahova én jártam alapból az volt az elv, hogy az oktatónak pénzt nem adunk, csak a nagyfőnöknek kp-t vagy átutalással kellett fizetni előre X órát. Én átutalással fizettem mindig 10 óránként, vittem a bizonylatot, azt aláírták, én pedig azokat megtartottam,ha elfogytak az órák újra mentem a bankba. A legvégén az iskola vezető pedig küldött egy vaskosborítékot az általa kiállított bizonylatokról. Szerintem ez így tisztességes, így megelőzhetőek az ilyen lenyúlások.


Mondom, ha nem sikerül közös nevezőre jutni, akkor fogyasztóvédelemhez kell fordulni.

2011. júl. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy nekem ezekről semmi számlám sincs, mivel ugye nem ért a célhoz a pénz. Az iskola vezető pedig nem feltételezi, hogy az alkalmazottja elteszi a pénzt. Így is fordulhatok a fogyasztóvédelemhez? :(
2011. júl. 14. 12:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod bizonyítani, akkor sajnos semmit sem tehetsz :( nálunk ez úgy van megcsinálva, hogy eleve az iskolának fizetek és nem az oktatónak, az iskola ad róla számlát, mely tartalmazza, hogy hány órát fizettem. Az órákon pedig van egy kis "napló" amibe benne van minden egyes órám, az aláírásommal.
2011. júl. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne azt mondd nekik, hogy fogyasztóvédelem, hanem azt, hogy mivel az óráid be vannak írva és egyértelmű, hogy ennek kifizetése nélkül nem járhattál volna de most ezt rád akarják verni, beszéltél az "édesapáddal" aki 30 éve praktizáló jogász és azt javasolta, hogy azonnal menjetek a rendőrségre feljelentést tenni.

De mivel te a számítógépes generáció tagja vagy így a legnépszerűbb portálon a Tékozló Homáron is viszont fogja látni az iskolája becstelenségét és jobb lenne ha a tanárai körmére nézne.

Hogy nyomatékos legyen, hogy nem viccelsz még aznap tedd fel a Homárra, küld el neki a linket emailbe és keress egy másik sulit, bárhol befejezheted.

Ezekkel csak ilyen módszerekkel lehet szót érteni.

2011. júl. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
bocs, a külddnél lemaradt egy d
2011. júl. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én az oktatónak fizettem, szintén 10 óránként, de minden egyes alkalommal kaptam tőle számlát. Azóta is megvannak, pedig már több, mint 2 éves a jogsim.
2011. júl. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
utólag könnyű okosnak lenni, de az első ilyen után menni kellett volna a vezetőhöz, hogy te nem kaptál számlát
2011. júl. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!