Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz elvégezni az...

Mennyire nehéz elvégezni az orvosi főiskolát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem vagyok nagyon jó kémiából, de a biológia nagyon érdekel. Ezért szerettem volna tudni, hogy mennyire nehéz elvégezni az orvosi főiskolát, mennyire nagy a hajtás, a tanulnivalók nagysága. Szülész-nőgyógyász karra szeretnék menni.

Tapasztalataitokat előre is köszi.


2011. júl. 13. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hajjaj...itt komoly félreértések vannak. Először is nem főiskola, hanem egyetem, másodszor nincs ilyen, hogy szülész-nőgyógyász kar, szak maximum. Elvégzed a 6 év orvosit és utána szakosodhatsz szülész-nőgyógyászra. Na most én is orvosnak készülök, most megyek egyetemre, úgyhogy elsősorban a hozzávezető utat tudom megosztani veled, plusz amiket hallottam.

Tehát az régen rossz, ha nem vagy jó kémiából, eleve az fontosabb is, hiszen örülünk, hogy tudod a bioszt emelt szinten, de az ökológia meg hasonlók ott senkit nem fog érdekelni és pl idén is nagyon kevés volt az emberi rész az érettségiben. A kémia kell, sőt nagyon is fontos. Próbálj ráhajtani, nem olyan bonyolult az, ha megszereti az ember. Én sem kedveltem az elején, de aztán egyedül leültem tanulni és rájöttem, hogy egész érdekes, a gyakorlati része meg kifejezetten szórakoztató. Én bioszból tettem emelt szintű érettségit, kémiából úgy gondoltam elég a közép, egyenlőre csak be akartam kerülni :D bár logikusabb lett volna fordítva, de már mind1. Én nagyon sokat készültem az érettségire, már év eleje óta amennyit tudtam biosszal foglalkoztam, a kémiát meg egy nyelvet letudtam októberben így évvégén csak 4 érettségim volt. Azért ez sem mind1, hiszen nyilván jobban rátudtam készülni a bioszra így, hogy nem volt annyi más mellette.

Az egyetemről sok jót nem hallottam. Sok a hajtás, tanulás van bőven, de ettől függetlenül társadalmi életük az van. Remélem nekem is lesz suli mellett időm nyelveket tanulni, mert az nekem legalább annyira fontos mint maga az orvosi.

2011. júl. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egyetértek az előttem szólóval. Orvosi főiskola nincsen. Szerencsére. Persze még elképzelhető, hogy egyszer az is lesz. Egészségügyi főiskolai kar van. Ott lehetsz gyógytornász, ápoló, szülésznő, dietetikus stb., nőgyógyász nem.

Ugyan én nem orvosin végeztem, volt osztálytársaim, barátaim közül sokan mentek orvosira.

Annyit tudok mondani, hogy nem egy gyaloggalopp.

A kémia is nagyon kemény. Föl kell kötni a gatyeszt ha el akarod végezni. Már ha felvesznek persze. Van, hogy 3 hét is kevés, hogy végigolvasd (nem megtanuld!) a vizsgára az anyagot. Az a három hét pedig úgy néz ki, hogy reggel 7-től este 11-ig nyomod, jobb esetben. 3 kávéval. Arról nem is beszélve, hogy lehet az a 3 hét sem áll majd a rendelkezésedre, mert nyakadon van még egy rakat vizsga, amiket ugye jó lenne még abban a vizsgaidőszakban letudni.

Azzal is számolni kell, hogy már az elejétől kezdve szépen boncolgatni kell. Nem kis állatkákat, hanem emberi hullákat. Van, hogy egyet hónapokig is. Anatómia gyakorlat pl. Persze nem feltétlenül dögszagúak, mert hűtve vannak meg kezelve stb. de ezt is meg kell szokni. Mondjuk meg is lehet, a végén majd a hulla mellett eszed meg az uzsonnádat.

No meg bizony az órákra is be kell járni, sokszor keményebb a "munkaidő" mint egy rendes melóhelyen.

Persze nem elijeszteni akarlak. Ha tudsz és hajlandó vagy tanulni, akkor érdemes megpróbálni. Ellenkező esetben nem!

Szerintem egy orvosi egyetem igenis legyen szigorú! Mert emberi életekkel játszani nem szabad. Mit mondana az ember a, ne adj Isten, szülésnél meghalt anyuka, vagy csecsemő hozzátartozóinak? "Elnézést, azon az órán épp nem voltam amikor erről a komplikációról tanultunk, mert másnapos voltam. No igen, a vizsgán meg szerencsém volt mert azt húztam amit épp megtanultam." Vagy " A kémiát sajnos nem szerettem, ezért fordulhatott elő, hogy fájdalomcsillapító helyett oxitocint adtam. Elnézést."

Szóval akkor menj orvosira, ha elég elhivatottnak és kitartónak érzed magad a dologhoz, és tényleg meg akarod csinálni, hajlandó vagy azt is megtanulni, amihez éppen nincsen kedved. Gondold végig. Megspórolhatsz magadnak egy csomó kudarcélményt és időt. Bár ez végül is majdnem minden egyetemre igaz.


[link]


A fenti címen tájékozódhatsz a képzésekről és a követelményrendszerekről.


Sok sikert!

:-)

2011. júl. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ja, majdnem elfelejtettem!


[link]

[link]

[link]


Mert Debrecenben, Pécsen és Szegeden is van orvosi egyetem.


Előző voltam.

2011. júl. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: nos igen az előttem szóló szépen leírta azt , ami vár majd rád az orvosin. Én megértem, hogy szereted a biológiát, de ez édes kevés. Ott nem biológia lesz. Ugyan nem tudom hány éves vagy, de remélem akkor is szeretni fogod, amikor sejtbioszt fogtok tanulni( ez majd egyetemen is lesz) valamint társulásokat ökológiából. Én a nyelveket szeretem, mégsem mentem ilyen pályára, mert tudom, hogy nem érek vele semmit. Nagyon alaposan gondold át. Azért ne válaszd ezt a szakot, mert épp most szereted a bioszt. És én is egyetértek azzal, hogy egy orvosi egyetem legyen kemény, amit csak a legelhivatottabbak tudnak elvégezni, hiszen itt emberekről van szó. Bár az is tény, hogy a legtöbb ember Istennek képzeli az orvosokat és nem tudják megérteni, hogy adott esetben ők sem tudnak mit tenni. Gondolok itt arra, amikor a híradóban a szegény anyuka családja rögtön perel, mert komplikáció lépett fel, és meghalt a baba vagy az édesanya. Szomorú dolog, de inkább örüljünk annak, hogy erre kicsi az esély, 200 évvel ezelőtt még minden 4.5. szülés halállal végződött. Azért is írtam ezt le, mert Te szülész-nőgyógyász szeretnél lenni, és ha Te is így jársz, nem csak a lelkiismereteddel kell megküzdened, hogy vajon mindent megtettél e, hanem a családdal is. Egyébként a legundorítóbb ilyenkor rögtön perelni, tipikus pénzéhez semmirekellők...persze nem mindegyik, de akad közöttük. Más halálát kihasználni, úgy hogy közbe egy orvos életét és szétb@ssza. Na jó vissza az eredeti témához :D Tehát ismét csak annyit tudok mondani, hogy próbálkozz azzal a kémiával, tényleg nem nehéz az.
2011. júl. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!