Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért "muszáj" egyből bekerüln...

Miért "muszáj" egyből bekerülni a felsőoktatásba?

Figyelt kérdés
Rengetegszer olvasom, hogy valaki megjelöl olyan szakot, ahová nem is igazán akar menni, de oda biztos felveszik, hogy legyen valami "biztosíték". Ez most kinek jó? Tényleg ennyire fontos érettségi után egyből bekerülni valamelyik egyetemre vagy főiskolára? Én ennek nem látom értelmét, még akkor sem, ha valaki utána újrafelvételizik. (Pl. mert mondjuk x államilag támogatott félévet "elfogyaszt" ezzel, vagy éppen olyantól veszi el a helyet az adott szakon, aki tényleg oda szeretett volna menni.) Van aki tényleg hajlandó eltölteni valamennyi évet egy olyan szakon, ami nem is érdekli, csak hogy egyetemista legyen?
2011. júl. 8. 00:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ugyan, a kamu szakról igazán nem hiányzik az a néhány ember, már ha az tényleg egy kamu szak.
2011. júl. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Mit értetek azon, hogy kiesni a tanulásból?
2017. aug. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

8-as voltam. Atya isten de fura ennyi év távlatából visszaolvasni a válaszomat. Azóta kétszer is lediplomáztam és a szakmámban dolgozom. :) Továbbra is úgy látom, hogy jól alakult akkor a sorsom úgy, ahogy alakult.


Most látom igazán, hogy mi is az, amikor valaki kiesik a tanulásból. 2 év után úgy döntöttem, hogy szeptemberben ismét visszaülök az iskola padba, bár már levelező, szakmérnöki képzésen munka mellett. 27 vagyok, közbeszólt egy lakásvásárlás, ugyanis emiatt a következő félévben munka mellett biztosan nem lesz időm még a sulival is foglalkozni. És még nem járunk családalapításnál, stb.

Más értelmezésben kiesésnek nevezném azt, hogy már azért nem olyan aggyal ülök le tanulni, mint régen. A továbbképzéseken a számomra érdektelen részeknél képes vagyok konkrétan elaludni, de alapból iszonyat unalmasnak élem meg, ami persze régen is így volt, csak már sokkal élesebben kijön, feszültté tesz és képtelen vagyok odafigyelni. A napi munka és egyéb tevékenységek mellett nem úgy tanul az ember, ahogy azt akkor teszi, amikor még ez az "egyetlen" problémája.

2017. aug. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!