Miért "muszáj" egyből bekerülni a felsőoktatásba?
Teljesen egyet értek veled, ez egy nagy hülyeség és semmi értelmét nem látom én sem!
Én 19 vagyok, nem vettek fel oda ahová szerettem volna menni és most ülök itthon és jövőre talán és addig megcsinálom a nyelvvizsgát is a plusz pont miatt (már folyamatban van)
Ha meg jövőre sem fognak felvenni akkor keresek majd mást de olyat ami érdekel is!!!
Ebben teljesen igazad van, tényleg olyan elől veszi el ezzel a helyet, aki esetleg valóban oda akarna járni.
Viszont én ennek a magyarázatát abban látom, hogy félnek attól is a fiatalok, hogy pusztán egy érettségivel nem találnak munkát (vannak városok, ahol baromi nehéz), ezért inkább járnak egy évet valahova "csak úgy", addig is legalább a TB fizetve van. Meg talán a tanulásból sem akarnak kiesni. Valamikor olvastam is arról statisztikát, hogy ha valakinél megszakad ez a folyamatosság, csökken az esély rá, hogy később visszatér a tanuláshoz.
Plusz megvan az a haszna a dolognak, hogy amíg a "kamu szakra" jár az illető, addig kvázi tét nélkül szerez rutint az egyetemi életben, így amikor már sikerül oda bejutnia, amit komolyan is gondol, akkor nem lesz olyan bizonytalan, tudja mit hogyan mikor kell intézni, stb.
Persze félreértés ne essék, én nem helyeslem, hogy ilyen gyakorlópályának használják egyesek a különböző szakokat, mivel tényleg mások elől veszik el a helyet. De ettől még tény, hogy ez a haszna megvan a dolognak.
Van különben olyan szaktársam, akinek ez már a negyedik képzése, mindenhol lehúzott egy vagy két évet, de semmit nem fejezett be, mert igazából rohadtul nem érdekli az adott képzés, sőt, fogalma sincs, hogy mi is érdekli valójában, csak dolgozni nincs kedve, a szülei pedig azt mondták neki, hogy tanuljon.
Azok közrejátszhatnak, amit az előző írt. Plusz a diákigazolvány baromi nagy segítség.
Plusz mintha már vmi kultusza lenne az egyetemi létnek vagy nem tudom. Sokan nem is azért mennek, mert érdekli őket, vagy kell a céljaik megvalósításához, hanem mert "az olyan menő"...
De amúgy az is benne lehet, hogy ha most nem vesznek fel, akkor azért egy év alatt rendesen ki lehet esni a tanulás ritmusából, és utána sokkal nehezebb visszaállni.
Na meg igen, a diákigazolvány azért sokaknak elég fontos, hiszen nem mindegy, hogy egy pl. havi BKV bérletet közel 10.000- ért kelle megvenned, vagy mondjuk csak 4000-ért...
Én tipikusan egy olyan ember vagyok, aki megjelölt egy "biztosítékot". Gazdasági szakokra jelentkeztem, illetve a végén megjelöltem egy mérnöki szakot, mert tudtam hogy oda így is úgy is felvesznek bármi is lesz.
Ahogy teltek a hónapok tavasszal már egyre inkább sz*rul éreztem magam és dilemmáztam, hogy mérnökire menjek vagy közgázra. Egyszerűen elkezdett érdekelni a téma. Végül gazdaságra nem lett elég pontom így maradt a vészhelyzet esetére megjelölt szak. Mostmár iszonyatosan boldog vagyok hogy itt kötöttem ki és semmi pénzért nem csinálnám vissza, egyszerűen imádom a szakomat! Nálunk van olyan, aki nem ide akart jönni, de itt kötött ki hát bumm... Még is belejött és szereti ezt csinálni. Legtöbben egyébként pl. nem totálisan más szakot jelölnek meg "tartalékként", mint ahogy én is tettem, hanem csak más iskolát, ahol nem 350 pont volt a határ, hanem csak 270.
Abban igazad van, hogy ha valaki mérnök akar lenni tök fölöslegesen megy bölcsész képzésre, inkább elvégezhetne egy témába vágó fsz-t de azért sokan nem is így jelentkeznek olyan helyre ami nem tetszik nekik. Vagy is őket kéne megkérdezni, mert valami logika biztos van benne. Engem ha anno megkérdezett volna valaki januárban, akkor azt mondom csak azért jelentkeztem mérnökire is, mert valahol az is érdekel, de nem annyira mint a gazdaság és valószínű eret vágok, ha oda vesznek fel... Tavasszal már úgy gondoltam, hogy bárhova is megyek, jó lesz! Nyáron meg már totálisan úgy éreztem, hogy nekem a mérnöki szak az irány és örültem annak hogy "csak" oda vettek fel! :)
Persze, a TB meg a diákigazolvány sem mindegy, viszont rengeteg OKJ-képzéshez is járnak ezek. És ezzel a tanulásból sem esik ki az ember, meg még esetleg plusz pontot is szerez a felvételihez a szakma mellett. Másrészt, legtöbben azzal sem esnek ki a tanulásból, ha újrafelvételiznek, mert (szerintem) a legtöbben újraérettségiznek valamiből, nyelveket tanulnak, szóval így is lehet azt a "szabad" évet kamatoztatni, nem muszáj ehhez egy "biztosíték" szakra bekerülni.
Az már persze már kategória, ha valaki olyan szakot jelöl meg, ami egyébként érdekli valamennyire (ha nem is a legjobban), de szerintem sokan vannak olyanok, akik egy tőlük teljesen távol állóra jelentkeznek (én is ismerek olyanokat), csak hogy bekerüljenek valahova.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!