Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most akkor így nincs esélyem...

Most akkor így nincs esélyem fősulira/egyetemre menni? :- ( Kérem, aki jártas ebben a témában!

Figyelt kérdés

Az a probléma, hogy 2 éve érettségiztem, ami nem lett a legjobb, de akkor még nem is gondolkodtam egyetemen, mert más volt az elképzelésem...így nem is volt annyira fontos, hogy kiváló legyek minden tantárgyból...

Aztán idővel egyre többször gondolok arra, hogy de jó lett volna mégis felvételizni valahova, de így már esélyét se látom, hogy felvennének vhova...kicsit szomorka vagyok:(

Tök sok kedvem lenne pl. egy tervezői szakra, de a matek érettségim 2-es lett...szóval esélytelen:( pedig különórára is jártam:(

A többi tárgy 4-es és 3-as lett...elég gyengus tudom...

Így sose mehetek egyetemre?egyáltalán ha lenne lehetőség, hová vennének így fel?Nem tudom...egyáltalán nem vagyok ebben jártas, de lehet felesleges is gondolnom erre?:(


2011. júl. 4. 23:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
mome építőművész?
2011. júl. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

nem, hanem a nyugat-magyaro.-i egyetem faipari mérnöki kar:)

[link]

a MOME-ről azt olvastam nagyon nehéz bejutni...nem tudom igaz-e...:)

2011. júl. 5. 15:21
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Ötletnek írtam, hogy elgondolkodhatnál azon is.

Mi az, hogy nehéz bejutni? Ha meg sem próbálod, nyilván esélytelen.

2011. júl. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

jajj, akkor bocsi:D köszönöm az ötletet...az is tök jó am:)

tudom persze, hogy így se lehet hozzáállni...és nem is fogok így, összejön az a pont:D

köszönöm, hogy ennyi mindent írtál, tényleg:)

2011. júl. 5. 20:26
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül a "melléfogással". Én Gépészmérnökként végeztem, mechatronikusként (elektronikai rész). Az egyetem befejezése után elmentem, leraktam egy boltvezetői papírt, mert akkor ahhoz volt kedvem, azt hittem, az jobb lesz. 1 év eltelt, és most, pályakezdőként gépészmérnök vagyok egy cégnél, és, mivel nyugdíjba ment a vegyész, így a vegyészmérnöki feladatokat is rám nyomták (festés, felületvédelem), valamint a festő vitte eddig az alapvetően közlekedésmérnök-logisztikus dolgokat (csomagolás, kitárolás), így azt is a nyakamba kaptam. Most tanulgatom ezeket, nem iskolában, hanem a cégnél. Közben a cég fizet angol magántanárt hogy nyelvvizsgázzak, és ősszel új hóbortnak látok neki: szeretnék egy vendéglátó-eladó papírt is :)


Szóval megnyugtatlak, nem csak Te nem tudtad elsőre belőni, hogy mit is kezdenél az életeddel.



Az én javaslatom pedig a következő:

Levelezőre elég könnyen felvesznek, nézd meg a költségtérítéses levelező szakok ponthatárait, és számolj a mostani érettségid pontjaival.

Ha oda bejutsz, lenyomod az első félévet. Általában a féléves tandíjat csak a szorgalmi időszak végén kell befizetni. Pontosabban az elején kell befizetni, de addig nem mehetsz vizsgázni, amíg nem fizetted be. Szóval lenyomod a szorgalmi időszakot, közben meglátod milyen az anyag, mennyire megy neked. Ha úgy érzed, van esélyed hogy meglegyenek a vizsgák, mert értetted az anyagot, befizeted a tandíjat és vizsgázol. Ha nem, akkor kiiratkozol, és fizetés nélkül lelépsz.

Ha sikerült az első félév, és elég jók lettek a tárgyak (értsd: 2-es 3as meglett minden, nem buktál meg a tárgyak feléből stb) akkor kérelmezed, hogy soroljanak át államilag finanszírozottba. És márs bejutottál szar jegyekkel, viszonylag olcsón, és még biztosan is az áhított szakra.

2011. aug. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

óó kösziiii ezt a részletes választ:) akkor neked mostmár sikerül az, amit szeretsz is, tökjó:)

igen, énis a levelező szakokat nézegettem inkább, mert sajna nincs 300-400 pontom, meg az is a gond, hogy pont az olyan szakok tetszenének, amiknek nagy a ponthatáruk és pl. olyan tantárgy is kellene hozzá, ami nem a legjobban megy...de végülis ott is, csak pl. a matekkal lenne gond, a többivel nem, de így már elérhetetlennek érzem:D

hát majd azért lehet megpróbálom vmeiket, ahogyan írtad is...:)

köszönöm a segítségedet, válaszodat:)

2011. aug. 3. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!