Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most akkor így nincs esélyem...

Most akkor így nincs esélyem fősulira/egyetemre menni? :- ( Kérem, aki jártas ebben a témában!

Figyelt kérdés

Az a probléma, hogy 2 éve érettségiztem, ami nem lett a legjobb, de akkor még nem is gondolkodtam egyetemen, mert más volt az elképzelésem...így nem is volt annyira fontos, hogy kiváló legyek minden tantárgyból...

Aztán idővel egyre többször gondolok arra, hogy de jó lett volna mégis felvételizni valahova, de így már esélyét se látom, hogy felvennének vhova...kicsit szomorka vagyok:(

Tök sok kedvem lenne pl. egy tervezői szakra, de a matek érettségim 2-es lett...szóval esélytelen:( pedig különórára is jártam:(

A többi tárgy 4-es és 3-as lett...elég gyengus tudom...

Így sose mehetek egyetemre?egyáltalán ha lenne lehetőség, hová vennének így fel?Nem tudom...egyáltalán nem vagyok ebben jártas, de lehet felesleges is gondolnom erre?:(


2011. júl. 4. 23:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

azt hiszem pár év után, talán 3, már nem számít az érettségi, hanem csak a felvételi eredménye. (bár lehet, csak régebben volt így)

a legtöbb költségtérítéses helyre elég a 3-as érettségi átlag. csak hát nagyon sokba kerül.

és nem is mindenütt van lehetőség 3-assal felvételt nyerni, talán a komolyabb szakokon, mint pl. a tervezőmérnök, ha erre gondoltál, kevesebb erre az esély.

"büfé-ruhatár" szakra simán lehet menni.


de amúgy olyan helyre, ahová kell a matek, lehet, hogy nem is bírnád a "kiképzést". ha nem sikerült jó eredményt elérni különtanárral sem.

nem azért írom, én sem voltam jó matekból.

csak tudom, hogy az egyetemi, fősulis matek sokkal nehezebb, mint a gimis.

2011. júl. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha komolyan gondolod, akkor érettségizz újra bizonyos tárgyakból (abból, ami nagyon rossz lett, vagy ami kelleni fog az adott szakra). (Már nincs külön felvételi.)
2011. júl. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat:) igen én is gondoltam arra, hogy nem bírnám a "kiképzést", csak egy kis reményt adott az, hogy olvastam vhol, hogy ott már más a matek...persze tudom, hogy attól még nem menne jól:D meg amit én néztem építészmérnökin úgy láttam egy évig van matek tantárgy, de hát az se biztos, hogy az sikerülne...nem tudom:D

csak tudod...azért rossz egy kicsit:$ mikor érettésgiztem teljesen más terület vonzott úgymond ( amit nem egyetemen oktatnak ) és nem tudom miért, de annyit tud változni az elképzelésem, hogy wá...mintha nem tudnám pontosan mi is akarok lenne...és mostmár bánt ez a dolog:(

de ha mondjuk új érettségit tennék, de abba megint belekezdeni, nem tudom...

na mindegy, csak így ezen gondolkoztam , és gondoltam megkérdezem itt:D

nagyon köszi, hogy írtál:)

2011. júl. 4. 23:58
 4/16 A kérdező kommentje:

kedves utolsó válaszoló!

köszönöm neked is a választ:) ez az újból érettésgizés nem tudod, hogy működik?ahol érettésgiztem oda kell bemenni, vagy teljesen máshol kell érettségit tennem?

2011. júl. 5. 00:00
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségihez:

[link]


Az építészen tisztán a matek nem olyan nehéz. Ezt elismeri mindenki, hogy a mérnöki szakok közül az építész-építő duótól kérnek a legkevesebbet matek terén. Az első félév kicsit komolyabb középiskolás faktos anyag, aztán majd "bedurvul" (:D), de ha lesz időd óráról órára tanulni (a sok rajz miatt, ezt nem előlegezném meg), akkor nem lesz vele gond.

Egyetemen már nem a középiskolai tudás számít. Nyilván az onnan hozott készségek nagyon sokat segíthetnek, de ha nem vagy elég szorgalmas, lehetsz akár milyen okos, jó felfogású, nem fog sikerülni. A szorgalom és a szerencse (tanár hangulata) a döntő egyetemen. Főleg amikor viszed konzultációra a több napos (tök jó) rajzod, majd a konzulensed kis töprengés és bólogatás után mondja, hogy "jó, jó, de valami, valami, valami megfoghatatlan hiányzik belőle, így ez értékelhetetlen".

De amúgy nagyon jó!

2011. júl. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

nagyon köszi:) ezzel most sokat segítettél:) te talán az építészetin vagy? ó annyira jó lenne nekem is, csak félek tőle, na meg most ugye a 2-es matek érettségimmel gondolni se gondolhatok rá:D meg ahogyan néztem fizika is kell hozzá ( ha jól néztem ):D

az a baj, hogy nekem pl. abból sincs meg az érettségim, nem is tudom hogy készülnék fel rá, mert ahol én tanultam ott 1 évig volt csak fizika, de hát az olyan is volt:D

a rajz az okés, az menne sztem, bár ahogy néztem pár rajzot elég kemény kategória már a tervezés, de gondolom, hogy megtanulható:)

már komolyan nem tudom mit csináljak...mondjuk mostmár úgyis levagyok csúszva az egészről és később tudnék menni, de nem tudom más is van-e így, de olyan zavaros ez a dolog még nálam, hogy mit lenne érdemes tanulnom...pedig már tudnom kéne:$ mindig am ahhoz lenne kedvem, amire esélyem sincs hogy felvennének:D levelezőre talán...de ó na mindegy:D

köszönöm a segítségedet, tényleg:) kedves tőled:)

2011. júl. 5. 09:52
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"te talán az építészetin vagy?"

Már nem.


Építészre van rajzalkalmassági is. A bme szokott szervezni előkészítőt, ha azt elvégzed, már jó eséllyel indulsz neki.

Ha már van matekérettségid, akkor tudod, hogy milyen. Amikor még én voltam gimiben végzős, akkor azok is megírták 90 fölé, akik nem ilyen irányba mentek tovább, csak kellett a ponthoz. Szorgalommal megtanulható az azért, van rá majd 1 éved. Fizika dettó, az annyival még könnyebb is, hogy veszel 3 tankönyvet, aztán oda le van írva minden, tanári magyarázás nélkül is meg lehet érteni. Én azt mondom, hogyha van kedved, próbáld meg.

Elkezdesz most készülni (őszre már nem javaslok érettségit, de a tavaszira úgyis februárban kell jelentkezni), tél végére meglátod, mennyire haladsz, ha megy, akkor jelentkezel érettségire, felsőoktatásba. Ha nem, akkor sem vesztettél egy forintot sem.

2011. júl. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én építős vagyok! Tény, hogy a matek nálunk olyan dolog, amit csak túl kell élni és kész, ennek ellenére még is megharmadolta (inkább megnegyedelte) a társaságot első félév végén ez a tantárgy! Rengeteget számít az, hogy az ember milyen alapokkal érkezik. Természetesnek veszik hogy alap dolgokat, azonosságokat, tételeket tudsz, márpedig ha nem is derengenek ezek, akkor baromira nehéz ezt a nulláról elkezdeni, mondhatnánk úgy is hogy szinte lehetetlen. Nem a tananyag nehézsége miatt, hanem az alapok hiánya miatt, márpedig az egyetemen senkit nem fog érdekelni, hogy kinek van alapja és kinek nincs. Már csak ezért is érdemes lenne szerezned egy jó matematika tanárt, akivel felkészülhetsz egy új érettségire. Nem csak egy jegy és a felvételi múlik rajta, hanem az elkövetkezendő 1-2 éved is!

Nálunk pl. más tantárgyakhoz is kell némi matek alap (geodézia, mechanika, stb.), bár úgy hallottam a mechanika pl. az építészeknél nem olyan vészes.

2011. júl. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

igazad van...próbacseresznye:) majd még meggondolom:) amúgy néztem ilyen építészeti tervező művészeti szakot is ( lehet, nem pontosan írom a nevét ) talán itt kevesebb a matek is, inkább a művészeti rész a több, csak ez a suli elég messze van nekem:D na mindegy, majd még úgyis addig van idő nézelődni, mi lenne a legjobb:)

mégegyszer köszönöm, hogy válaszoltál:)

2011. júl. 5. 13:17
 10/16 A kérdező kommentje:

köszönöm neked is utolsó válaszoló! igen, az biztos, hogy aki az alapokat nem tudja, sokkal nehezebb...ezért is tartok tőle:$ mert egyrészt régen volt már az érettségim, sokat felejtettem, meg aztán jártam tanárhoz is, és mégis csak 2-es lett...pedig azért jobban ment, amikor gyakoroltam...de biztos nem "matek beállítottságú" vagyok és akárhogy próbálnám nem menne jobban, vagy tanárfüggő is nem tudom:S

lehet, hogy hanyagolnom kellene a témát:D és mást keresnem...majd jól meggondolom, vagy legalább megpróbálom, abból még nincs semmi:)

köszönöm neked is a válaszodat:)

2011. júl. 5. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!